Görgü, Nezaket ve Doğru Davranış Kulübü ile tanışın

Banu Savu, Doğan Egmont’tan yayınlanan Görgü, Nezaket ve Doğru Davranış Kulübü başlıklı 6 kitaplık serisinde bunları çocuk okurlarıyla paylaşıyor.

Görgülü ve nazik olmak ne anlama geliyor? Okulda, evde, doğada dikkat edilmesi gerek nezaket kuralları aslında bize ne söyler? Ya da farklı bir ülkede nasıl davranmak gerekir? Hem sağlığımız hem de güvenliğimiz için dikkat etmemiz gereken davranışlar nelerdir?

Günümüz çocuk edebiyatının en sevilen kalemlerinden Banu Savu, Doğan Egmont’tan yayınlanan Görgü, Nezaket ve Doğru Davranış Kulübü başlıklı 6 kitaplık serisinde bunları çocuk okurlarıyla paylaşıyor. Kulübün tüm üyeleri her kitapta başka bir değere dikkat çekiyor. İlk kitabın anlatıcısı Saygı ile okulda uyulması gereken kuralları öğrenirken, ikinci kitapta Sevgi ev hayatında nelere dikkat etmek gerektiğinden bahsediyor. Üçüncü kitabın baş kahramanı Barış, sağlıklı bir hayat ve beslenme üzerine bilgiler paylaşırken, dördüncü kitapta Ümit sayesinde doğaya ve çevreye saygılı olmayı öğreniyoruz. Beşinci kitabın baş kahramanı İpek, tedbirli ve güvenli bir hayat için dikkat edilmesi gerekenleri sıralarken; son kitapta Umut ile beraber bir ülkeye ait bireylerin doğru davranışlarının neler olduğunu keşfediyoruz.

Başak Eralp Gür’ün resimleriyle canlanan seri, doğru davranmanın önemine dair hem kıymetli hem de eğlenceli bilgiler sunuyor.

Banu Savu Kimdir?

1975’te Zonguldak’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. Kariyeri boyunca uzun yıllar çocuklar için çalıştı. Oğlunu ve kızını yetiştirirken çocuk kitapları için çalıştı. Anneannesinden öğrendiği Gıdıgıdılar tekerlemesini doğduğu sıcacık mahalleye uyarladı. Çocukluk anılarına ve arkadaşlarına yarattığı kahramanlarla hayat veren Savu, Gıdıgıdılar Mahallesi ile başladığı yazarlık yolculuğuna İlginç Meslekler serisi, Ceylin ve Mustafa kitaplarının ardından Görgü, Nezaket ve Doğru Davranış Kulübü serisi ile devam ediyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Üç küçük kız, biri iyi, biri kötü, biri ölü: Kan Kardeşler

Read Next

ZULME BAŞKALDIRININ ÖYKÜSÜ: İNCE MEMED

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *