Görme Hissinin Büyüsüne Davet Eden Ödüllü Kitap: “Görüyorum”

Romana Romanyshyn ve Andriy Lesiv’in çocuklara yazıp çizdiği “Görüyorum”, Nilay Kaya çevirisiyle Final Kültür Sanat Yayınları tarafından yayımlandı.

Görmek ne demektir? Görme duyumuz nasıl çalışır? Görmemizi sağlayan şey yalnızca gözlerimiz midir? Gördüğümüz şeyleri nasıl anlamlandırırız? Bu gibi soruların cevapları ve daha fazlası bu kitapta.

Görüyorum, görme duyumuzun dünyayı anlamlandırmakta nasıl bir rol oynadığını açıklayan, görme hissinin büyüsüne davet eden, oyunbaz bir kitap. Romana Romanyshyn ve Andriy Lesiv bizi bu kitapta görsel dünyamızın cevherlerini tanımaya davet ediyorlar.

Başta 2018 Bologna Ragazzi Kurgu Dışı Ödülü olmak üzere pek çok uluslararası ödül kazanan bu çalışma vücudumuzu ve onun mucizelerini tanımak için bulunmaz bir nimet.(Tanıtım bülteninden)

Romana Romanyshyn Hakkında: 1984 Ukrayna doğumlu. Lviv Ulusal Sanat Akademisi’nde eğitim gördü. Beraber çalıştığı Andriy Lesiv’le birlikte Agrafka sanat stüdyosunu kurdu. Çocuk kitapları yazıyor ve resimliyor. Bugüne kadar kitaplarıyla birçok uluslararası ödüle layık görülen Romanyshyn, hâlen Lviv, Ukrayna’da yaşıyor.

Andriy Lesiv Hakkında:  1984 Ukrayna doğumlu. Beraber çalıştığı Romana Romanyshyn’le ortak çocuk kitapları yazıyor ve resimliyor, illüstrasyonlar yapıyor. Bugüne kadar birçok uluslar arası ödüle layık görüldü. Lviv Ulusal Sanat Akademisi mezunu olan Lesiv, Agrafka sanat stüdyosunun da kurucularından biri. Lviv, Ukrayna’da yaşıyor ve çalışıyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Game Of Thrones Yıldızı Max Von Sydow Hayatını Kaybetti

Read Next

İşte, Hafızalardan Silinmeyen 16 Direniş Filmi!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram