Gülten Akın doğumunun 85. yıldönümünde bir söyleşiyle anılacak.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Araştırmaları ve Uygulama Merkezi, Gülten Akın’ı doğumunun 85. yıldönümünde bir söyleşiyle anıyor.

12 Şubat 2018 Pazartesi günü saat 18:30’da Özge Şahin’in moderatörlüğünde Loca’da yapılacak olan söyleşiye şair Mehmet C. Doğan, Olcay Akyıldız ve Ruken Alp konuşmacı olarak katılacaklar.

5 Kasım 2015’te yitirdiğimiz şair Gülten Akın, edebiyatımıza ve yaşamımıza 1956’da Rüzgâr Saati’yle güzel, güçlü ve doğru bir ses olarak girdi. Daima anlamın izini sürdü; Türk şiirinin içerik ve biçimini, etik ve estetik kaygılarını hep yukarıya taşıdı.

Doğumunun 85. yıldönümünde Gülten Akın, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Araştırmaları ve Uygulama Merkezi işbirliğiyle hazırlanan bir söyleşiyle anılıyor. Özge Şahin’in (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı) moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşiye şair Mehmet C. Doğan, Olcay Akyıldız (Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü) ve Ruken Alp (Sabancı Üniversitesi Kültürel Çalışmalar Programı) konuşmacı olarak katılacaklar.

  • 12 Şubat 2018 Pazartesi
  • Gülten Akın 85 Yaşında
  • Loca
  • 18:30
  • Moderatör: Özge Şahin
  • Konuşmacılar: Mehmet C. Doğan, Olcay Akyıldız, Ruken Alp
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Ayça Erkol’un “Hiç Aklımda Yokken” adlı öykü kitabına Ankara Üniversitesi’nden ödül.

Read Next

Güzin Yalın, İthaki Akademi’nin konuğu olacak.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *