Günümüz Kadınının Doğuma Hazırlık Rehberi

Faba Kahve

Tempus Kitaplığı söyleşilerinde Burcu Kutluk’un ilk kitabı, günümüz kadının doğuma hazırlık rehberi hakkında sohbet ettik.

Hamilelik çok özel ve muhteşem bir yolculuk. Hayatım boyunca bir gün anne olacağımı biliyordum. Yine de hamile kaldığımda doğum hakkında pek bilgim olmadığını fark ettim. Hayatıma bambaşka bir bakış açısı kazandıran doğum deneyimini yaşayıp uzun saatler sonra kızıma kavuştuğumda düşündüm de bu 9 ay 10 günün ne kadar büyük bir bölümünü cevaplanmayı bekleyen sorularıma el yordamıyla ve farklı kaynaklardan bilgi toparlamaya çalışarak geçirmişim. Hemen orada kendime bir söz verdim. Bana bu yolda sağlıkla, keyifle ve normal doğumla kızımı kucağıma almaya fayda eden ne varsa diğer kadınlarla paylaşacağım.

 
KitapEki
KitapEki

Şehirli kadın modernleşirken ilkel dürtülerinden ve vahşi doğasından ister istemez uzaklaşıyor. Oysa doğum, o doğaya göre düzenlenmiş.Bunu kolaylaştırmak ve doğumun doğal seyrinde akmasını sağlamak için yapılabilecek pek çok şey var. Hamileliği bir bilgilenme ve kendine dönme dönemi olarak ele alıp iyi değerlendirirsek bizi gerçekten büyüten, geliştiren, dönüştüren ve çok da kuvvetlendiren bir deneyimi yakalama şansımız var.

  • Doğum
  • Günümüz Kadınının Doğuma Hazırlık Rehberi
  • Yazar: Burcu Kutluk
  • Türü: Aile – Çocuk
  • Baskı Yılı: 2019
  • Sayfa Sayısı: 256 Sayfa
  • Yayınevi: Artemis Yayınları

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Tempus Kitaplığı

Ajans Tempus tarafından hayata geçirilen Tempus Kitaplığı, Müjde Alganer ve Ayşegül Kopdagel öncülüğünde geliştirilen bir kitap tanıtım video projesidir. Ajans Tempus, geliştirici editörlük, kitap yazım danışmanlığı ve yazar sosyal medya yönetimi alanında faaliyet gösteren bir yazar ajansıdır. Tanıtımlar, kitapların içeriği, yazarları, kitabın yaratılma aşaması üzerine kısa sohbetlerden ibaret video serilerinden oluşmaktadır. Tempus’un hizmet verdiği editörlük ve tanıtım hizmetlerinden yararlanmak isteyenler ya da paylaşımda bulunmak isteyen yazar, yazar adayları ve yayınevleri info@ajanstempus.net üzerinden Ajans Tempus ve Tempus Kitaplığı yetkilileriyle iletişim kurabilirler.

Önceki Yazı

Bilinçaltından Gerçeküstüne: PSİ

Sonraki Yazı

Renklerin coşkusunu öykü ile buluşturan sergi tadında bir kitap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *