Gwendy’nin Düğme Kutusu Stephen King ve Richard Chizmar İmzasıyla

Dünyaca ünlü yazar Stehpen King bu kez Richard Chizmar ile birlikte kaleme aldığı eseriyle okurların karşısında Gwendy’nin Düğme Kutusu raflarda yerini aldı.

Gwendy’nin Düğme Kutusu Stephen King ve Richard Chizmar imzasıyla raflarda yerini aldı. Orijinal adı Gwendy’s Button Box olan kitap İnkılâp Kitabevi etiketiyle ve Gwendy’nin Düğme Kutusu ismiyle Türkiye’de okurlara ulaşıyor.

Gwendy’nin Düğme Kutusu romanın konusu

Gwendy Peterson 12 yaşında; ailevi sorunlarla başa çıkmaya çalışan, fazla kiloları nedeniyle okulda zorbalığa maruz kalan bir genç kızdır. İntihar Merdivenleri’ni tırmandığı bir gün Richard Farris ile karşılaşır. Farris, Gwendy’e bir düğme kutusu verir. Gwendy’nin hem insanı huzursuz eden hem de merak uyandıran hikâyesi ise asıl burada başlıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Gwendy; kutuya sahip olduktan sonra hayatında, bedeninde, düşüncelerinde ve hatta dünyada birçok önemli değişiklik olan, bu değişikliklerin nedeni olan kutuyu sorgulamaya başlar.

Üzerinde 8 tane düğmesi ve 2 tane tutacağı olan bir kutu… Bu kutunun yeni sahibi; 12 yaşındaki Gwendy Peterson. Gwendy, kutunun sahip olduğu gizli ve görünmez gücü yöneterek dünyayı güzelleştirme ya da dünyayı felaketlere sürükleme gücüne sahip olduğunu fark ediyor.

Gwendy bu gizli gücün dünyanın iyiliği ya da kötülüğü üzerinde nasıl bir etkiye sahip olacağını düşünürken kutunun gücü Gwendy’i yönetmeye başlıyor. İşte tam da burada Gwendy’nin içindeki küçük ses giderek cevabı olmayan sorular soruyor: “Neden sen, Gwendy Peterson? Bu yuvarlak dünyada bütün o insanların içinden neden seni seçti? Bu kutu da neyin nesi… Ve bana ne yapıyor?”

Tüm bu soruların sonunda Gwendy’nin Düğme Kutusu okuru çarpıcı bir gerçekle yüzleştiriyor: “Hayatının ne kadarı kendine ait, ne kadarı ikramlarıyla ve düğmeleriyle birlikte kutuya ait?”

Usta yazar Stephen King’in ve Richard Chizmar’ın birlikte kaleme aldığı Gwendy’nin Düğme Kutusu okuyucuya hem tatlı hem de insanın keyfini kaçırabilecek bir hikâye sunuyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

“Shoah” Belgeseli Holokost Anma Günü’nde Gösterilecek

Read Next

Fazıl Say, Beethoven’in Tüm Piyano Sonatlarını Yorumladı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram