Habib Bektaş’la yeni dünyalara doğru fantastik bir yolculuk!

Gerçeklerin fantastik öğelerle iç içe geçtiği “Yokyüzler” dizisi okurlarına, dünyanın geleceği ve bencilliğin zararları üzerine düşünme olanağı sunuyor.

Ödüllü yazar Habib Bektaş’ın, bilimkurgu ve fantastik öğelerden beslenen “Yokyüzler” serisi kitapseverlerle buluşuyor! 10 yaş ve üzeri okurlara yönelik olan seri, ilk kitapta dünyanın karşı karşıya olduğu tehlikeleri; ikinci kitapta ise karanlıktan kurtulmak için verilen mücadeleyi konu ediniyor. Gerçeklerin fantastik öğelerle iç içe geçtiği “Yokyüzler” dizisi okurlarına, dünyanın geleceği ve bencilliğin zararları üzerine düşünme olanağı sunuyor.

“Bilinemeyen tüm şeyler, yeni bilinmeyenlerin kilitli kapısını açabilecek anahtarlardır!”

“Yokyüzler”in ilk halkası olan İkiz Gezegenler, Habib Bektaş’ın daha önce başka bir isimle yayımlanan ve baskısı tükenen kitabının gözden geçirilmiş metni ve yeni adıyla raflardaki yerini alıyor. İkiz Gezegenler, insanoğlunun Dünya’ya zarar veren bencilliği ve akıl almaz hırsı üzerine etkileyici bir okuma deneyimi vadediyor.

Dâhi bir dede, kendini köpek sanan bir papağan, iki garip kedi, tekerlekli sandalyesiyle etrafta fırtına gibi esen Burhan, ağabeyi Orhan ve deli fişek Ali. Çantalarında boyzap, tepegöz ve maymuncuk gibi bilumum yaratıcı alet edevatla her biri büyük bir göreve hazırlanıyormuşçasına taarruz ânını bekliyor. Peki, ama neye karşı?

12 yaşındaki Ali, gecenin bir yarısı kalkıp elini yüzünü yıkamak için banyoya gittiğinde şaşırtıcı bir gerçekle karşılaşır. Musluktan su yerine bambaşka cisimler akmaktadır. Acaba bu acayip cisimler sadece kendi evlerinin musluğundan mı akıyordur yoksa şehrin su şebekesine karışmış mıdır? Peki, susuz bir yaşam mümkün olmadığına göre, Dünya’nın sonu mu gelmiştir? Ne yapıp edip bunu öğrenmelidir. Kendilerini Dünya’mızın ikiz gezegeninin sahipleri olarak tanıtan kimliği belirsiz bu canlılar kimlerdir? “Yokyüzler”!? 

Ödüllü yazar Habib Bektaş’ın, bilimkurgu ve fantastik öğelerden beslenen iki kitaplık “Yokyüzler” dizisinin yepyeni ikinci halkası olan Karanlıktan Kaçış, geleceğin uygarlıklarına doğru çıkardığı fantastik yolculukta, okurlarına, Dünya’nın yarını ile ilgili çok önemli sırlar fısıldıyor.

Kahramanlarımız Ali, dedesi, Burhan ve gizemli kadın Ahriman, ikiz gezegen Anne’de, Dünya’mızın binlerce yıl ilerisindeki bir uygarlıkla karşılaşır. Ancak, söz konusu ilerleme kaçınılmaz bedelleri de beraberinde getirecektir: duyguların körelmesi, bireysel farklılıkların sıfırlanması, canlıların birer makine gibi programlanması… Yokyüzler’in dostlarımızdan öğreneceği çok şey var. En önemlisi ise sevmeyi ve aşkı öğrenecekler. Fakat bu hiç kolay değil…

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Yazarların ve Sanatçıların Gözüyle; Lenin

Read Next

Ece Temelkuran hayal etti, Kutlukhan Perker Çizdi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram