Hakan Günday’dan Yeni Roman: “Zamir”

Hakan Günday’ın doğar doğmaz bir mülteci kampına bırakılan Zamir’in hikâyesini anlattığı, sekiz yıl aradan sonra yayımladığı yeni romanı Zamir, Doğan Kitap’tan çıktı.

Zamir’in kapak çizimi Günday’ın tüm romanlarına çizimleriyle farklı bir boyut katan sanatçı Emre Orhun’a, çizimin kapak uygulaması ise Doğan Kitap Sanat Yönetmeni Cüneyt Çomoğlu’na ait.

Savaşı ne pahasına olursa olsun önlemek için kurulan bir teşkilatın adamı olan Zamir dünyanın dört bir yanında, kendi trajedisiyle dünyanın trajedisini omuzladığı zorlu pazarlıkların içinde yol alıyor.

Yeni bir binyılın arifesinde, Birinci Dünya Barışı Vakfı’nda çalışan Zamir’in görevi ne pahasına olursa olsun savaşları durdurmaktır. Baş döndüren barış senaryoları, komplolar ve mücadeleler içinde Zamir şu soruya yanıt arar: İnsan nasıl barışır?

​“Demek ki bu evrende her şey bir şarapnel. Ve genişlemekte olan, aslında bir şarapnel bulutu. Demek ki Samanyolu ve içindeki güneş ve etrafındaki dünya ve üzerindeki insan ve aklındaki her şey bir şarapnel. Düşüncesi, inancı, duygusu, icadı, hepsi. Demek ki insan insana saplanmak için var… Zaten öyle olmasaydı bu kitap olmazdı.”

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Sen de Oku Koleksiyonuna Yeni Macera: Neli Buzgibi Serisi

Read Next

“Sen Ben Lenin” 26 Kasım’da Vizyonda

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *