Harry Potter’ın Yeni Filmleri Geliyor

Harry Potter’ın yapımcıları, serinin yeni filmlerinin çekileceği duyuruldu. Filmi ve kitaplarının boykot çağrılarının arttığı bir dönemde yapımcılar, Harry Potter’ın yeni filmlerinin yapılacağını duyurdu. ABD’de Haziran-Temmuz gibi çekimlerine başlanacak yeni filmde eşcinsel, azınlık ve trans bireylerin rol alacağı kaydedildi.

Kitap serisi sayesinde dünyanın en çok kazanan yazarlarından biri olan J.K. Rowling’in eşcinsel ve trans bireyler hakkında yaptığı açıklamaların ardından tepkiler büyüyor. Tartışma, bir internet sitesinde yayımlanan “Covid-19 sonrası Regl Olan Kişiler İçin Daha Eşit bir Dünya” başlıklı yazıyı paylaşmasının ardından alevlenmişti. Rowling yazıda geçen , “Regl olan kişiler” ifadesini eleştirerek, “Eminim bu kişiler için bir ifade kullanıyordu. Biri bana yardım etsin. Wumben miydi? Wimpund muydu? Woomud muydu?” demiş ve regl olan kişilere kadın denmesinin uygun olacağı görüşünü savunmuştu.

TİMAŞ
TİMAŞ

Potter’ın annesi trans birey olacak
İnternet üzerinden yayınlanması planlanan bir seri olarak planlanan yeni filmde Harry Potter’ın annesini bir trans bireyin canlandırmasının beklendiği duyuruldu.

Harry Potter’ın babasının maceralarının anlatılacağı hikayede Asyalı, Afro-Amerikalı, etnik, Latino, Orta Doğulu, Hint, Güney Asyalı ve Güneydoğu Asyalı oyunculara yer verileceği kaydedildi.

Kaynak: T24

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

”Shuggie Bain” Can Yayınları’ndan Raflarda

Read Next

Netflix’te En Çok İzlenen 12 Dizi Belli Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram