Hep Kitap’tan Çocuklar İçin Ücretsiz Koronavirüs Kitabı

Hep kitap, bağımsız İngiliz yayıncı Nosy Crow işbirliği ile dünyayı etkisi altına alan coronavirüs hakkında çocukları ve aileleri bilgilendirmek amacıyla uzmanlarca kaleme alınan, Axel Scheffler’in resimlediği “Çocuklar İçin Koronavirüs Kitabı”ını Türkçeye kazandırdı.

“Koronavirüs nedir? İnsandan insana nasıl bulaşır? Virüsten nasıl korunuruz? Antikor ne demek?” gibi birçok soru şu sıralar çocukların zihnini meşgul ediyor. Bazı yetişkinler de tüm dünyayı etkisine alan bu olağanüstü durumu çocuklara anlatmakta zorluk çekiyor.  “Tavşancan ile Faresu” kitaplarımızın yazarı ve çizeri Axel Scheffler’ın resimlediği ve Nosy Crow’un uzman danışmanlarıyla hazırlanan kitap, yeni tip Koronavirüsü çocuklara naif bir dille anlatıyor. Yetişkinlere de bu konuyu çocuklara anlatmak için rehberlik ediyor.

İngilizce aslından Nazlıcan Kabataş’ın çevirdiği Çocuklar İçin Koronavirüs Kitabı’nın her çocuk ve her aileye ulaşması için kitabı internet sitemizden ücretsiz olarak indirebileceğiniz gibi sosyal medya hesaplarımızdaki linkten de kitabın PDF’ine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 
KitapEki
KitapEki

hep kitap 2016’da Türkiye’ye yepyeni bir yayınevi kazandırmak, şimdiye kadar yapılmamışı yapmak, yapılmışa da hep farklı bir açıdan bakmak için kuruldu. Bu bilgilendirici kitabın Türkiye’deki çocuklara ücretsiz ulaşması için gönülden çalıştı.

LİNK: http://hepkitap.com.tr/pdf/cocuklar-icin-koronavirus-kitabi.pdf

Kitap Eki Dergisi

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Önceki Yazı

Dilek Yardımcı’dan ”Zıpır Özgürlük Peşinde”

Sonraki Yazı

Yönetmen Francesca Tosarelli’den Corona Belgeseli

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *