Heyecanı üst perdeden yaşayacağınız 5 çeviri roman

Sıcak havaların insanı durağanlaştırdığı şu dönemde kitapseverler daha heyecanlı romanlara ilgi duyabiliyor. Olay örgüsü oldukça etkileyici olan romanları bulmak ise o kadar kolay olmuyor.

Listemizde yer alan 5 roman kitapseverlerin ilgi gösterdiği romanlar arasında yer alıyor. Bu romanları okurken heyecanınızı dizginlemekte zorlanacaksınız. Keyifli okumalar…

TİMAŞ
TİMAŞ

1. Karanlığın Son Günleri – Graham Moore

Doğan Kitap

New York, 1888. Gaz lambaları sokaklarda parıldıyor, elektrik ışığının mucizesi yeni yeni kendini gösteriyor. Hukuk Fakültesi’nden henüz mezun olmuş genç avukat Paul Cravath kazanılması imkânsız gibi görünen bir dava alır. Paul’ün müvekkili George Westinghouse, Thomas Edison tarafından milyon dolarlık bir iddiayla dava edilmiştir. Davayı kazanan taraf, geceyi gündüze çevirme gücünü ele geçirecek ve büyük bir servet kazanacaktır…

2. Mükemmel Anne – Aimee Molloy

Hep Kitap

Yayımlandığı hafta New York Times çok satanlar listesine giren Mükemmel Anne, Aimee Molloy’un ebeveynliğin zorluklarını, toplumun anneler üzerindeki baskılarını büyük bir beceriyle yansıttığı yüksek tempolu, gerilim yüklü bir roman.

3. Sobe, Öldün – J. C. Lane

Bilgi Yayınevi

Sobelenenin öldüğü, oyun alanının koca bir şehir olduğu, Ebenin oyuna katbekat avantajlı başladığı dehşet verici bir ebe sobe serüvenine davetlisiniz. Başladıktan sonra Oyun durdurulamaz. Bu, vazgeçmek için son şansın. Oyundan ayrılmak istiyorsan bu mesajı VAZGEÇ yazarak yanıtla. Oyunun tasarlanması için ödenen ücretin iadesi yapılmayacaktır.

4. Buzdaki Kız – Robert Bryndza

Yabancı Yayınları

Gizem yüklü sürükleyici bir gerilim romanı. Eğer Karin Slaughter, John Hart ya da Wulf Dorn’u seviyorsanız Robert Bryndza’nın yepyeni serisi tam size göre.

5. Münih Komplosu – Wolfgang Schorlau

İletişim Yayınları

Günümüz siyasi polisiye edebiyatının cesur ve gerçekçi yazarı Wolfgang Schorlau’dan yine sarsıcı bir “derin devlet” romanı. Hikâye tamamen gerçek bir olaya dayanıyor: 1980’de, Münih’te, geleneksel Ekim Festivali’nde, kalabalığın ortasında bir bomba patlamış, 13 kişi ölmüş, iki yüzden fazlası yaralanmıştı. Saldırıyı düzenleyen bir neonazi idi. Resmî soruşturma, bunun “münferit” bir terör eylemi olduğu hükmüne vardı. Acaba öyle miydi?

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Farklı türlerin buluştuğu 10 kitaplık keyifli bir okuma listesi

Read Next

Ayın İnsafına Kalanlar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram