TUDEM
 
DESTEK

Hitchcock Klasiği ‘Cinayet Var’ Mini Dizi Oluyor

Yordam Kitap

MGM UA, Frederick Knott’un 1952 tarihli aynı adlı oyununa dayanan, sonrasında ise Alfred Hitchcock uyarlamasıyla gerilim sinemasının klasiklerinden birine dönüşen “Dial M For Murder”ı (Cinayet Var) mini diziye uyarlıyor.

Yapımcılar arasında bulunan Alicia Vikander’in Hitchcock uyarlamasında Grace Kelly’nin canlandırdığı Margot Mary karakterini oynayacağı da konuşuluyor.

Bantmag’ın aktardığına göre, Uyarlama senaryo, “The Giver”la tanınan ve son dönemde Luca Guadagnino’nun yönettiği kısa “The Staggering Gir”ü (Çarpıcı Kız) kaleme alan Michael Mitnick tarafından yazılıyor. Mitnick’in kalem arkadaşı ise “Boardwalk Empire”, “The Wolf of Wall Street” ve HBO’nun “Vinyl”inden tanınan Terence Winter’dan başkası değil.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

Hitchcock’un 1954 tarihli ‘Cinayet Var’ı

“Cinayet Var”ın mini dizi uyarlamasının orijinal hikâyeyi kadın bakış açısından takip edeceği söyleniyor. Hikâyenin merkezinde olan eski tenis şampiyonu Tony, eşinin kendisini aldattığını öğrenir ve onu öldürmek üzere birisini tutar. Margot karakterinin suikastçısını öldürmesi üzerine işler karışır.

Warner Bros.’un ısrarlarıyla 1954 yapımı orijinal film 3D kameralarla çekilmiş. Hitchcock’un filmografisinde bu şekilde çekilmiş tek film “Cinayet Var”. Ama her ne kadar bu teknolojiyle çekilmiş olsa da filmin gösterime girişi “düz” ekranlarda olmuş ve  3D versiyonu ilk kez 1980’de izleyiciyle buluşmuş.

Yönetmenin film için hayalini kurduğu oyuncu kadrosunun Deborah Kerr, William Holden ve Cary Grant üçlüsü olduğu biliniyor. Kerr ve Holden takvimlerinin uymaması sebebiyle; Cary Grant ise kötü karakteri canlandırmak istemediği için filme katılmamış.

 

Ayrinti Yayinlari

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Andy Warhol’un İllüstrasyonları ‘Love, Sex and Desire’ Adlı Kitapta Toplandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *