İBB Şehir Tiyatroları Salondan Yayın’da Bu Hafta

Faba Kahve

İBB Şehir Tiyatrolarının, bu hafta kurumsal sosyal medya hesaplarından sanatseverlerle buluşturacağı atölye, söyleşi ve oyun gösterimi programları açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, kültür sanat etkinliklerini sanatseverlere online olarak ulaştırmaya devam ediyor. Sanatseverleri, eğitmenler tarafından gerçekleştirilen atölye programları, İstanbul’un kültür sanat hayatına yön veren isimlerle söyleşiler, uzun süre kapalı gişe sahnelenmiş oyunların tekrar gösterimleri gibi pek çok etkinlik bekliyor. İBB Şehir Tiyatrolarının, bu hafta kurumsal sosyal medya hesaplarından sanatseverlerle buluşturacağı atölye, söyleşi ve oyun gösterimi programları şöyle:

  • Yarın 15.00’te Oyunculuk Atölyesinde Burak Davutoğlu ve Aslıhan Kandemir konuşma ve diksiyon üzerine bu hafta yeni bir videoyla bizlerle olacak. Türkçenin ses yapısı, doğru, güzel ve etkin konuşma teknikleri ve oyunculuk mesleğiyle konuşma, tonlama gibi çalışmalar, bu atölye kapsamında paylaşılacak.
  • Salı 21.00’de, Çağdaş Gösteri Sanatları Atölyesi, Emre Koyuncuoğlu moderatörlüğünde bu hafta Sibel Tomaç, Deniz Başar ve Su Güneş Mıhladız’ı konuk ediyor. “Geleneksel Dilin Sahnede Güncel Yorumları” başlığı altında bir söyleşi gerçekleştirilecek.
  • 24 Haziran Çarşamba 19.00’da, “Sahnenin Gizli Kahramanlarına Sorduk” isimli söyleşinin yeni konuğu Sahne Sorumlusu Murtaza Demir olacak.
  • 24 Haziran Çarşamba 20.00’de, Oyunculuk Atölyesinde, Yeliz Gerçek ile role hazırlık atölyesi gerçekleştirilecek. Oyunculuk mesleğinde, bir oyuncunun role hazırlanma teknikleri, nelere dikkat etmesi gerektiği, karakter okuma ve değerlendirme gibi belirli çalışmalar bu atölye çerçevesinde katılımcılarla paylaşılacak.
  • 27 Haziran Cumartesi 11.00’de Çocuk Saati’nde birçok farklı etkinlik çocukları bekliyor. Profesör Malumatfuruş’la Denenmemiş Deneyler, Karagöz Hacivat, Kukla Yapımı ve Hikâye Zamanı programları çocuklarla buluşacak.

HAFTANIN OYUNLARI: TEMBEL MEMİŞ VE TEHLİKELİ İLİŞKİLER

27 Haziran Cumartesi 15.00’te Tembel Memiş isimli çocuk oyunu seyirciyle buluşacak. Nurhan Karadağ’ın yazdığı,  Mustafa Arslan’ın yönettiği oyunda Muzaffer Demirel, Kutay Kırşehirlioğlu, Aslı İktu, Harika Özovalı, Neslihan Öztürk, Figen Yalçınkaya, Caner Bilginer, Nur Saçbüker rol alıyor. Oyun 2000-2002 yılları arasında sahnelendi. Tembel Memiş, geleneksel Türk tiyatrosundan yola çıkılarak tipik Keloğlan masallarından derlendi. Tembelliğin, çalışmadan, emek sarf etmeden hiçbir değerin yaratılamayacağını ve güzelliklerin ancak emek harcanarak yaratılacağını anlatmaya çalışan eğlendirici, eğitici ve düşündürücü bir oyun.

 
KitapEki
KitapEki

28 Haziran Pazar 15.00’te Tehlikeli İlişkiler isimli oyun seyirciyle buluşacak.  Aleksandar Popovski’nin yönettiği oyunda; Şebnem Köstem, Levent Üzümcü, Selin İşcan, Tomris İncer, Esra Ronabar, Ece Özdikici, Cemal Ahhan Şener, İrem Arslan Aydın rol alıyor. Oyun 2010-2012 yılları arasında sahnelendi. Tehlikeli İlişkiler, 18. yüzyıl sonlarında, dönemin Fransız aristokrasisine dair eleştiri sunuyor. Choderlos de Laclos tarafından yazılan eserde, tutkulu bir aşk hikayesi ekseninde ikiyüzlü cemiyetin tüm değerlerden yoksun, yıkıcı görüntüsü çiziliyor.(Evrensel)

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Önceki Yazı

Atölye Modern, Çevrimiçi Seminerlere Devam Ediyor

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *