İki Gözüm Ahmet, 7 Şubat’ta Vizyonda

Sanatçı Ahmet Kaya’nın hayatını konu alan ancak ailesinin çekilmesine karşı çıktığı ve yasal varisleri olarak izin vermediği İki Gözüm Ahmet filmi 7 Şubat’ta vizyona girecek.

29 Kasım’da vizyona girmesi beklenen ama yaşanan tartışmalar sonucu dağıtım şirketinin kabul etmediği iddia edilen filmin yapımcılığını X Yapım, yönetmenliğini Hakan Gürtop ile Gani Rüzgar Şavata üstleniyor.

Yapım şirketi 6 milyon TL bütçeli filmin çekim aşamasında durdurulmaması için avukatlarla görüşerek filmin türünü ‘yarı belgesel’ olarak niteleyip bazı olay ve kişilere yer vermeme kararı alarak İki Gözüm Ahmet filminin çekimlerine başlamıştı.

Yirmi yıl önce “Magazin Gazetecileri Derneği – Altın Objektif Ödül Töreni” gecesinde Kürtçe şarkı söyleyip, klip çekmek istediğini söylediği için linç edilen  ve sürgüne zorlanan Ahmet Kaya’nın hayatından kesitleri beyaz perdeye aktaracak filmde Ahmet Kaya’yı Özgür Tüzer canlandırıyor.

Filmin başrollerini Özgür Tüzer’le birlikte, Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Ruhi Sarı, Metin Yıldız, Yelda Reynaud, Ekin Akkaş ve Gani Rüzgar Şavata paylaşıyor.

 

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Alanlar Mesafeler Aşklar ve Kediler Koma Sahnesi’nde

Read Next

“Parazit” Filminin Siyah Beyaz Versiyonu Gösterilecek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram