Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

İki Rüya Dokuz Gerçek

0

Hakan Bıçakcı’dan, ürpertici, naif, neşeli, hüzünlü ve beynimizi yerinden çıkarıp tekrar takan bir resimli novella: İki Rüya Dokuz Gerçek

Atmosfer yaratmadaki gücü ve kurgulama yeteneğiyle çağdaş yazarlarımız arasında özgün bir yere sahip olan Hakan Bıçakcı’nın İki Rüya Dokuz Gerçek adlı yeni kitabı Karakarga Yayınları’ndan çıktı. Rüyaların, gerçeklerin, hayallerin, kâbusların, korkuların, umutların iç içe geçtiği bu sürükleyici romana M.K. Perker’in birbirinden özel çizgileri eşlik ediyor.

***

Gerçekçi düşler ve düş gibi bulanık bir gerçeklik algısı birbirine karıştı. Kontrol, televizyon kumandalarından, platonik aşkın dirilttiği tesadüfi umudun eline geçti. Yetişkinliğin yıllar süren karanlığında zamanın nasıl geçtiği anlaşılamadı ve zihin aradaki boşluklara girebilmek için direksiyonu gizemli bir yola, kirli ucuz bir otele, terk edilmiş bir lunaparka kırdı.

Dışarıda ısıtmayan bir güneş, ıslatmayan bir yağmur, üşütmeyen bir rüzgâr vardı… 

Hakan Bıçakcı Kimdir?

1978’de İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1996 yılında üniversite eğitimi için Ankara’ya gitti. 2001’de Bilkent Üni­versitesi İktisat Bölümü’nü bitirerek İstanbul’a döndü.

İlk romanı 2002’de Oğlak Yayınları tarafından yayımlandı. 2010 yılında İleti­şim Yayınları’na geçti. Çeşitli dergi ve gazetelerde edebiyat, sinema, popüler kültür konulu yazıları ve öyküleri yayımlandı. Apartman Boşluğu 6, Karan­lık Oda ve Boş Zaman birer yabancı dile çevrildi. Halen Ot Dergi’de öyküler, Arka Pencere / SE7EN Mecmua’da sinema yazıları yazmakta.

Yayımlanmış kitapları:

Rüya Günlüğü (İletişim, roman, 2002), Boş Zaman (İletişim, roman, 2003), Apartman Boşluğu (İletişim, roman, 2008), Karanlık Oda (İletişim, roman, 2010), Ben Tek Siz Hepiniz (İletişim, öykü, 2011), Doğa Tarihi (İletişim, roman, 2014), Hikâyede Büyük Boşluklar Var (İletişim, öykü, 2015), Otel Paranoya (İletişim, resimli öykü, 2017), Uydurmanın İncelikleri (Hep Ki­tap, inceleme, 2017), Uyku Sersemi (İletişim, roman, 2017), İki Rüya Dokuz Gerçek (Karakarga, resimli novella, 2019)

  • İki Rüya Dokuz Gerçek
  • Yazar: Hakan Bıçakcı
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: Nisan 2019
  • Sayfa Sayısı: 96 Sayfa
  • Yayınevi: Karakarga Yayınları

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *