İnsanın ve Evrenin Dünü, Bugünü ve Yarınına Dair

Selçuk Topal’ın okuru sonsuz bir kozmik denizde nefes kesici bir yolculuğa çıkaracak olan kitabı Kaostan Kozmosa Evrenin Hikâyesi Destek Yayınları’ndan çıktı.

Oxford Üniversitesi Astrofizik Bölümü’nden doktora derecesini alan ve uzun yıllardır galaksilerde moleküler gaz ve galaksi evrimi konularında çalışmalarını sürdüren Dr. Selçuk Topal, Kaostan Kozmosa Evrenin Hikâyesi’nde bütün spekülasyonlardan, komplolardan ve safsatalardan arındırılmış, en güncel ve kapsamlı bilgilerle yeryüzünün gökyüzüyle, insanın evrenle ilişkisinin mevcut raporunu çıkarıyor. Okuyucuyu Büyük Patlama’nın ilk anlarından evrenin sonuna uzanan bilgi dolu ve sorgulayıcı bir yolculuğa davet ediyor. Bilimsel terminolojinin anlaşılmazlığından uzak, her yaştan ve ilgi alanına sahip okurun zevk ve ilgiyle okuyacağı Kaostan Kozmosa Evrenin Hikâyesi hem bir başlangıç eseri hem de güncel bir başvuru kaynağı. (Tanıtım Bülteninden)

 

Evren bugünkü haline nasıl ulaştı?
Hangi yasalara göre işliyor?
Bu devasa kozmik denizi bekleyen ölüm senaryoları neler?
Sınırları tam olarak bilinemeyen evrende insanoğlundan başka zeki canlılar var mı?
Dünya üzerinde hayat bulan insanoğlunun sonu yine dünya üzerinde mi olacak, başka gezegenlere göç etme şansı bulabilecek mi?
İnsanın öncelikle zihninde başlayan evrendeki yerini anlamlandırma çabası giderek neye dönüşüyor?

Oxford Üniversitesi Astrofizik Bölümü’nden doktora derecesini alan ve uzun yıllardır galaksilerde moleküler gaz ve galaksi evrimi konularında çalışmalarını sürdüren Dr. Selçuk Topal’ın kaleme aldığı KAOSTAN KOZMOSA EVRENİN HİKÂYESİ adlı bu kitap, sadece evrenin değil, insanın düşünce dünyasının evrimini de alışılagelmiş popüler bilim kitabı çizgisinin çok ötesine taşıyarak konuyu temel bilimsel kavramlar üzerinden sorguluyor.

Okuru sonsuz bir kozmik denizde nefes kesici bir yolculuğa çıkaracak olan kitap, yaşadığı evreni daha yakından tanımak ve bu evrendeki yerini anlamak isteyenler için mükemmel bir başlangıç… (Arka kapaktan)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Altın Portakal’da Galasını Yapacak Gelincik’in Fragmanı Yayınlandı

Read Next

Fransa’da Toplatılması İstenen ‘Erkeklerden Nefret Ediyorum’ Kitabının Baskısı Tükendi

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *