İnsanların Hayallerini Süsleyen Büyülü Serüven: Mars’a Yolculuk

Hurihan Yıldırım’ın Doğan Egmont’tan yayınlanan yeni kitabı Mars Akademisi 2033, akıl almaz bir maceranın kapılarını aralıyor.

Türkiye’den Mars gezegenine gitmek için gönüllü sekiz çocuk ve onları bu önemli yolculuğa hazırlayacak olan akademide geçen maceraları anlatıyor.

Profesör George Almud başkanlığında yürütülen Mars’ta Yeni Yaşam Projesi tüm hızıyla ilerlemektedir. Almud ve ekibi, insanlığın yeni bir ev arayışını sonuçlandıracak bu önemli görev için dünyanın elli ülkesinden birer çocuk seçmeye karar verir. On yedi yıl sonra, 2033 yılında gerçekleştirilecek uçuş için seçilecek elli çocuk, Mars Akademisi’nde yıllar sürecek sıkı bir eğitimden geçirilecektir.

Bu zorlu yolculuk için Türkiye’den sekiz çocuk aday olur. İçlerinden biri, Mars’a ilk ayak basan insanlar arasında yer alacaktır. Ancak beklediklerinden çok daha zorlayıcı bir sınavla karşı karşıya kalacaklardır: Bir taraftan Mars Akademisi Hazırlık Merkezi’nin zorlu testleri diğer taraftan aralarında yaşadıkları gerilimler… Ama hiçbir şey, Akademi’deki büyük gizem kadar şaşırtıcı olmayacaktır.

“Bilim tarihine geçmiş tüm büyük insanlar, bir zamanlar hayal kuran küçük çocuklardı.”

  • Mars Akademisi
  • Yazar: Hurihan Yıldırım Kurtaran
  • Türü: Çocuk, +10 yaş
  • Baskı Yılı: Şubat 2019
  • Sayfa Sayısı: 160 Sayfa
  • Yayınevi: Doğan Egmont
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Ryszard Kapuściński ve John Berger: Gazetecilikten Hikâye Anlatmaya

Read Next

Kara Çınar Dizisi Başlıyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *