İsrail’de Yasaklanan Roman Film Oluyor

İsrail’de yasaklanan roman film oluyor. İsrailli bir kadınla Filistinli bir erkeğin hikayesini anlatan Dorit Rabinian’ın yasaklı romanı Borderlife’ı sinemaya uyarlanıyor. İşin dikkat çeken yanı ise yasaklı kitabı sinemaya taşıyanın İsrailli bir kadın oyuncu olması.

Filmin yapımcılığını Wonder Woman filmi ile ünlenen İsrailli oyuncu Gal Gadot ve kocası Jaron Varsano ile kurdukları yapım şirketi Pilot Wave üstlenecek.

Gal Gadot, bir İsrailli ve bir Filistinlinin aşkını anlatan film için kolları sıvadı. Gal Gadot, İsrailli bir kadınla Filistinli bir erkeğin hikayesini anlatan tartışmalı kitabı sinemaya uyarlayacak.

TİMAŞ
TİMAŞ

İsrailli oyuncu Gal Gadot, Wonder Woman filmiyle dünyaca ünlü bir isim haline gelmişti. Gal Gadot şimdi yapımcı kimliğiyle, İsrail’de tartışmalara yol açan Dorit Rabinian’ın yasaklı romanı Borderlife’ı sinemaya taşıyor.

İsrailli yazar Dorit Rabinian 2014 yılında kitabını yazdı. Borderlife adlı kitapta New York’ta tanışıp birbirine aşık olan, ilişkilerini yakınlarından saklayan İsrailli bir kadınla Filistinli bir erkeğin hikayesi anlatılıyor.

Borderlife adlı kitap İsrail’de tartışmalara yol açmış ve ‘yasaklı’ hale gelmişti. İsrail Eğitim Bakanlığı 2015’te kitabı lise müfredatından çıkarmıştı. Gelen tepkiler üzerine roman ileri edebiyat derslerinin müfredatına alınmıştı. Yasak süreci kitabın satış rakamlarında artış yaşanmasını sağlamıştı. Roman İngiltere’de İngilizce olarak ve All the Rivers ismiyle basılmıştı.

Şimdi o kitabı sinema taşıyan Gal Gadot’nun filmde rol alıp almayacağı merak ediliyor. (7/24 Kültür Sanat)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Yasemin Mori ‘Güneşin Kadınları’nda

Read Next

Sabancı Vakfı 4. Kısa Film Yarışması Finalistleri Belli Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram