İstanbul Film Festivali 40 Yaşında

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 40’ıncı kez düzenlenecek olan İstanbul Film Festivali, 1 Nisan – 29 Haziran tarihleri arasında izleyiciyle buluşacak.

40. İstanbul Film Festivali 1 Nisan’da filmonline.iksv.org’da çevrimiçi olarak başlayacak. Mayıs ve haziran aylarında çevrimiçinin yanı sıra sinema salonlarında ve açık hava sinemasında devam edecek olan festivalin ulusal yarışmaları 20-29 Mayıs, Uluslararası Yarışma ve Galalar bölümleri 18-29 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Köprüde Buluşmalar etkinliği ise daha önce duyurulduğu gibi 7-9 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festivalin Ulusal Yarışma’sında ödül kazanan filmler 29 Mayıs’ta düzenlenecek ödül töreniyle açıklanacak. Bu yılki Onur Ödülleri’ne değer görülen yönetmen Çetin İnanç, ses sanatçısı Belkıs Özener ve oyuncular Suna Selen ile Salih Güney de ödüllerini aynı gün teslim alacak.

İstanbul Film Festivali için hazırlanan afiş bugün yayımlandı. Sanatçı Selman Hoşgör imzalı afiş, Türkiye ve dünya sinemasından ikonik isimleri kolaj estetiğiyle bir araya getiriyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Srećko Horvat’tan Gelecekten Gelen Şiir Raflarda

Read Next

Zülfü Livaneli’nin ‘Orta Zekâlılar Cenneti’ Yeni Baskısıyla Raflarda

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *