İstanbul Modern’de “Atölye Modern Çevrimiçi” Başlıyor

İstanbul Modern, yetişkinlere yönelik atölye ve seminer programı Atölye Modern’i çevrimiçine taşıyor.

Atölye Modern Çevrimiçi; çağdaş sanat nedir, biçim ve anlatı çeşitliliği ile nasıl ayrışır gibi temel soruların yanıtlarını arayan Çağdaş Sanatı Anlamak Seminerleri ve sanat tarihine yeni bir bakış açısı sunan Sanat Tarihi Seminerleri düzenleyerek İstanbul Modern’in bilgi, birikim ve deneyimini her yerden erişilebilir kılıyor.

On yılı aşkın tecrübesiyle Atölye Modern programlarını sürdüren İstanbul Modern, Atölye Modern Çevrimiçi üzerinden de yepyeni içeriklerle sanatı paylaşmaya devam ediyor. İlk seminer programını 2010 yılında Batı Resim Sanatı Tarihi, Türk Sanatı Tarihi gibi akademik açıdan güçlü ve zengin içerik çeşitliliğiyle başlatan Atölye Modern, takip eden yıllarda da Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi gibi pek çok köklü programa imza attı. Bugüne kadar 1.800’ü aşkın katılımcı için profesyonel ve kişisel gelişime destek veren programlar düzenledi.

Çevrimiçi seminerler

Atölye Modern Çevrimiçi ilk programında, Çağdaş Sanatı Anlamak başlığı altında Kavram ve Kimlik, Biçim ve Anlam İlişkileriyle Çağdaş Sanat ve Çağdaş Sanatın Dünyası adlı seminerlere yer veriyor. Sanat Tarihi Seminerleri başlığı altında ise Modern Sanatın Arkeolojisi, Modern ve Çağdaş Sanatta Sanatçının Portresi, Modern ve Çağdaş Sanatta Gündelik ve Sıradan Olanın Hikâyesi, Çağdaş Sanat ve Siyaset adlı seminerler düzenleniyor.

Atölye Modern Çevrimiçi seminerleri Doç. Dr. Esra Alicavuşoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Fırat Arapoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Osman Erden ve Dr. Öğr. Üyesi Nusret Polat’ın yönetiminde düzenleniyor.

Katılımcılar, Çağdaş Sanatı Anlamak Seminerleri ve/veya Sanat Tarihi Seminerleri içinde yer alan seminerlerden birine ya da birden fazlasına kayıt yaptırabiliyor. Çağdaş sanatı yorumlamaya dair temel birikimleri sunan Çağdaş Sanatı Anlamak Seminerleri’nin tamamına ve modern ve çağdaş sanat dair temalar üzerinden tarihsel bir perspektif sunan Sanat Tarihi Seminerleri’nin tamamına katılanlara Atölye Modern Çevrimiçi Katılım Belgesi sunuluyor.

Kayıt: istanbulmodern.org

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Lusin Dink İmzalı ‘Saroyan Ülkesi’ Erişime Açıldı

Read Next

Koronavirüs Salgını Çizgi Roman Oldu

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *