TUDEM
 
TUDEM

İstanbul Müzik Festivali Başlıyor

Faba Kahve

İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül’de başlıyor. Açılış konseri ücretsiz olarak yayımlanacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül cuma günü saat 20.00’de İKSV Youtube kanalında ücretsiz olarak yayımlanacak Açılış Konseri ile başlayacak. Festival kapsamındaki 20 konserin tümüne ise festivalin dijital platformu online.iksv.org/muzik adresinden erişmek mümkün olacak.

Yeni tip korona virüsü salgını nedeniyle bu yıl programındaki tüm konserlerin online yayımlanacağı festival, “Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” temasıyla gerçekleşecek. 18 Eylül’de gerçekleşecek Açılış Konseri’nde sahnede şef Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni Orkestrası olacak.

 
KitapEki
KitapEki

48. İstanbul Müzik Festivali kapsamında senfonik eserlerden oda müziğine, geleneksel müziğin en güzel örneklerinden klezmere kadar çok renkli bir repertuvara sahip 20 konser, festivalin dijital platformu online.iksv.org/muzik adresinde dinleyicilere ulaşacak. Her gün yeni bir konserin erişime açılacağı festivalde, erişime açılan her konser bir ay boyunca yayında kalacak. İzleyiciler bilet satın aldıkları konserleri, izlemeye başladıktan sonra 7 gün boyunca görüntüleyebilecek.

Festival kapsamında düzenlenecek ücretsiz hafta sonu konserleri, konsere doğru etkinlikleri ve çocuk atölyeleri ise İKSV Youtube kanalından ücretsiz olarak izlenebilecek.

Kitap Eki Dergisi

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Antalya Film Forum Pitching Platformları Projeleri Açıklandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *