İstanbul Tasarım Bienali Beş Yeni Eserle Veda Etmeye Hazırlanıyor

Ekim 2020’den itibaren evrilerek devam eden 5. İstanbul Tasarım Bienali, 1 Nisan’da başlayan son etabı çerçevesinde şehrin farklı noktalarına yayılan yerleştirmelere yeni eserler ekledi. Bienal, 24 Nisan Cumartesi günü çevrimiçi yayımlanacak “Pek Kapanış Sayılmaz!” başlıklı etkinlikle son etabını tamamlayacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İstanbul Tasarım Bienali’nin son kısmı gerçekleştiriliyor.

Bienalin 1 Nisan’da başlayan bu son etabında, şehrin farklı noktalarına yayılan yerleştirmelere beş yeni eser daha eklendi. “Yeni Yurttaşlık Ritüelleri” projeleri kapsamında Orkan Telhan ve elii’nin IMNA desteğiyle tasarladığı “İstanbul’un Mikrobik Meyveleri” Özgürlük Parkı’na; public works ile Freddie Wiltshire ve Billy Adams’ın imzasını taşıyan “Özenle Kurutun” Fenerbahçe Parkı Topluluk Bahçesi’ne; Martí Guixé’nin tasarladığı Güneş Mutfağı İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’ne yerleştirildi.

Studio Ossidiana’nın “Büyükada Şarkı Hatları” adlı göçebe pavyonu, 26 Nisan’da Büyükada-Haliç seferlerine başlayacak. Stigmerjiyi Aramak Ekibi’nin “Stigmerjiyi Aramak” adlı uydu projesi ise 30 Nisan’dan itibaren Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu bahçesinde görülebilecek.

‘Pek Kapanış Sayılmaz!’

5. İstanbul Tasarım Bienali kapanırken, Kara ve Deniz Kütüphanesi’nde yer alan araştırmaların sunulacağı “Pek Kapanış Sayılmaz!” başlıklı bir etkinlik düzenleyecek.

Uluslararası tasarımcı ve sanatçılarla yapılacak sohbetler, yürüyüşler, performanslar ve film gösterimleri gibi etkinliklere gün boyu sürecek etkinlik 24 Nisan Cumartesi günü İKSV YouTube kanalında çevrimiçi olarak yayımlanacak.

Etkinliğin konukları şöyle: Dele Adeyemo, Ibiye Camp ve Dámaso Randulfe, Black Athena Collective, Counterspace, Linda Schilling Cuellar, Dansbana!, Sophie Krier & Eric Wong, Aslıhan Demirtaş, FRAUD, Ilana Harris-Babou, Ayşenaz Toker ve Merve Tuna, Anna Puigjaner – MAIO & Alina Abouelenin, BUREAU, Pelin Tan & Vivien Sansour & Luigi Coppola, Orkan Telhan & elii, theOtherDada, TiriLab ve Aslı Uludağ.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Geçmişin derin izleri: Gökçukuru

Read Next

PEN Ayın Kitabını Seçti: Füruzan’ın Kaleme Aldığı ‘Parasız Yatılı’

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *