İstanbul’da Kara Hafta Başlıyor

Bu yıl 1-3 Aralık tarihlerinde ikincisi düzenlenen Kara Hafta Polisiye Festivali geçen yıl olduğu gibi Pera Palace Hotel’de gerçekleşecek.

221B Dergi, Everest Yayınları, April Yayıncılık, Beyaz Baykuş ve Destek Yayınları’nın katılımıyla devam edecek olan etkinlikte Doğan Hızlan, Ahmet Ümit, Adnan Özer, Metin Celal ve Pınar Kartal Timer gibi isimler festivalin yürütme kurulunu oluşturuyor.

İlki geçtiğimiz yıl ünlü polisiye yazarı Agatha Christie’nin doğumunun 125’inci yılı şerefine organize edilen Kara Hafta Polisiye Festivali bu yıl yine Pera Palace Hotel’de 1-3 aralık tarihleri arasında ikinci kez gerçekleştiriliyor.

Festivalin bu yıl ki teması 1933 yılında İstanbul’a gelerek Pera Palace Hotel’de konaklayan ve hikâyesi Türkiye’de geçen iki kitap yazan Belçikalı yazar Georges Simenon.

Festivalin bu yıl ki konukları arasında Süperpoze adlı romanıyla kısa sürede büyük ilgi gören Amerikalı yazar David Walton ve Düşünce Çetesi ve Tanrı Olmak Güzel adlı romanlarıyla geniş bir okur kitlesine sahip olan Tibor Fischer bulunuyor. Polisiye yazarı Algan Sezgintüredi de geçen yıl olduğu gibi bu yılın moderatörleri arasında olacak.

İsveç’te 3,8 milyon satan ‘Görünmeyen’ kitabının yazarı Mari Jungstedt ve Zodyak’ın yazarı Sam Wilson, Beyaz Baykuş Yayınları’nın yazarları olarak festivalde yerlerini alıyorlar.

Destek Yayınları’nın iddialı polisiye yazarı Başak Sayan, Görünmeyen romanının yazarı Mari Jungstedt’le birlikte “Polisiyede Kadınlar” başlıklı bir oturumda konuşmacı olarak bulunacaklar.

program-1

Merve Avcı
Takip için
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bir Kış Uykusundan Artakalanlar

Read Next

“Ağrı hayatın kod adı”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram