İstanbul’un Yetişkin Sakinlerine Bir Oyun Teklifi

İstanbul Planlama Ajansı koordinasyonu ile Oyun İstanbul’un tasarladığı, ilhamını “BURASI” sergisinden alan ve iki bölümden oluşan “BURASI Oyun Yeri” adlı oyun, 7 Ocak Cuma günü Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın ev sahipliğinde saat 14:00’te Loca’da başlayacak ve dış mekâna taşınacak.

İlhamını, izleyiciyi İstanbul’u farklı boyutlarıyla düşünmeye davet eden “BURASI” sergisinden alan “BURASI Oyun Yeri” katılımcılara hem “içimizdeki çocuk”u keşfetme fırsatı sunuyor hem de gündelik koşuşturmanın kentle aramıza koyduğu mesafeyi de ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Her gün belirli yönlerde hareket ettiğimiz, farklı katmanlarıyla buluşup ayrıldığımız kentte rutinin dışında mekânın ruhunu ortaya çıkarabilecek başka yönler, başka karşılaşmalar olabilir mi? Kentteki hareketlerimizi rastgele attığımız iki zar belirlese neler yapardık?

​7 Ocak Cuma günü saat 14:00’da Loca’da başlayacak ve dış mekâna taşınacak oyun iki bölümden oluşacak: Atılan zarların gösterdiği yönergeleri yerine getirme ve deneyimlerin çıktılarının paylaşımı. 1,5 saat sürecek etkinliğe 18 yaşından büyük herkes katılabilir. Etkinlik rezervasyonlu olup, kontenjan 20 kişiyle sınırlı olacak.  Etkinliğe buradan kayıt olabilirsiniz.

TİMAŞ
TİMAŞ
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Morbius’un Vizyon Tarihi Bir Kez Daha Ertelendi

Read Next

2022 Grammy Ödül Töreni, Omicron Nedeniyle Ertelendi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram