Jane Fonda, 78. Altın Küre Ödülleri’nde Cecil B. DeMille Yaşam Boyu Başarı Ödülü Alacak

78. Altın Küre ödüllerinde Cecil B. DeMille Yaşam Boyu Başarı Ödülü, usta oyuncu Jane Fonda’ya verilecek.

FilmLoverss‘ın IndieWire‘dan aktardığı habere göre, Hollywood Yabancı Basın Derneği (HPFA), 28 Şubat’ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak 78. Altın Küre ödüllerinde, usta oyuncu Jane Fonda‘ya yaşam boyu başarı ödülü niteliğindeki Cecil B. DeMille Ödülü‘nün takdim edileceğini açıkladı.

“Fahişe” (Klute) ve “Eve Dönüş” (Coming Home) filmleriyle iki kez Oscar’a değer görülen Fonda; 1960’da “Uzun Hikâye” (Tall Story) ile başlayan sinema kariyerine “Son Gerçek” (They Shoot Horses, Don’t They?), “Barbarella”, “Olağandışı Öyküler” (Histoires extraordinaires) gibi pek çok farklı film sığdırdı. Usta oyuncu son yıllarda ise Netflix dizisi “Grace and Frankie” ile adından söz ettirdi. Aynı zamanda bir aktivist olarak öncülük ettiği protestolarla da zaman zaman gündeme geldi.

HFPA başkanı Ali Sar, sinema dünyasına önemli katkıları olan kişilere verilen bu ödülün Fonda’ya verileceğinin açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada, Jane Fonda’nın elli yıldır işini aktivizmiyle birleştirdiğini ve elde ettiği konumu günümüzün en önemli toplumsal sorunlarına dikkat çekmek için kullandığını söyledi. Usta oyuncuyu onurlandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Son olarak “Kitap Kulübü” (Book Club) filmiyle beyazperdeye konuk olan Fonda, önümüzdeki aylarda “Grace and Frankie”nin yedinci sezonuyla izleyicilerin karşısına çıkacak.

Daha önce Cecil B. DeMille Ödülü’nü Jeff Bridges, Robert De Niro, Audrey Hepburn, Harrison Ford, Jodie Foster, Sophia Loren, Sidney Poitier, Steven Spielberg, Tom Hanks gibi sanatçılar almıştı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

71. Berlin Film Festivali’nde Altı Dizi Gösterilecek

Read Next

‘No Time to Die’ Zamana Yenildi: Yeniden Çekimler Gündemde

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *