Jo Nesbo, Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahibi oldu.

Jo Nesbo, 8 Aralık günü İtalya’nın Como kentinde düzenlenecek Noir Festival’de ödülünü alacak.

Jo Nesbo prestijli Raymond Chandler Ödülü’nün bu yılki Yaşam Boyu Başarı ödülüne layık görülen isim oldu. 1988’den bu yana her yıl kurmacanın ustalarına verilen ödül film eleştirmeni ve gazeteci Irene Bignardi ve Raymond Chandler Estate işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

Şimdiye dek ödüle layık görülen isimler arasında Margaret Atwood, John Le Carré, John Grisham, P. D. James ve Henning Mankell yer alıyor. Nesbo, 8 Aralık günü İtalya’nın Como kentinde düzenlenecek Noir Festival’de ödülünü alacak.

Oslo doğumlu Nesbo, Norveç Ekonomi Üniversitesi’nde ekonomi ve işletme okudu. Dedektif Harry Hole polisiyeleriyle dünya çapında ün kazanan Nesbo’nun kitabı tüm dünyada 51 dile çevrildi. Yazarın Nemesis, Şeytan Yıldızı, Kurtarıcı, Kardan Adam, Leopar, Yarasa, Hayalet, Hamamböcekleri ve Polis adlı romanlarından sonra yeni kitabı Kızılgerdan bu hafta Doğan Kitap’tan yayınlandı. Kitapta bir cinayeti araştırırken kendi adaletini kendi yerine getirmeye kararlı bir katille karşı karşıya kalan Harry Hole’un hikayesi anlatılıyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Aynur Tümen’in ilk romanı: Mina Lejyonerin Kızı

Read Next

Efsane bilimkurgu dizisi “Yürüyen Kentler” sinemaya uyarlandı.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *