Joyce’un Kızı kitabının yazarı Annabel Abbs, Türkiye’ye geliyor!

Edebiyat dehalarından James Joyce’un, yetenekli bir dansçı olan kızı Lucia’nın hikâyesini anlatan Joyce’un Kızı kitabının İngiliz yazarı Annabel Abbs, Türkiye’ye geliyor! Impress Prize ödüllü bu ilk romanıyla büyük ses getiren Abbs, İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali kapsamında İstanbul’da iki söyleşiye katılacak.

İngiliz yazar Annabel Abbs’in kaleme aldığı Joyce’un Kızı, aşk, yaratıcılık ve bir dâhinin gölgesinde yaşamak üzerine yazılmış muhteşem bir ilk roman. Türkiye’de hep kitap aracılığıyla okurlara ulaşan ve büyük ilgi gören romanın yazarı Annabel Abbs, 8-9 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul’da edebiyatseverler ile buluşacak.

İTEF 2017 (İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali) kapsamında düzenlenen “Bedelli Özgürlük” başlıklı etkinlik 8 Mayıs Pazartesi günü saat 15.00’te Nail Kitabevi’nde; “Modern Zamanlarda Soluk Almak” başlıklı etkinlik ise 9 Mayıs Salı akşamı 20.30’da KargArt’ta gerçekleşecek. Annabel Abbs, Sedef İlgiç moderatörlüğündeki “Bedelli Özgürlük” söyleşisinde, Ayelet Gundar-Goshen ve Dimitris Sotakis ile; Elif Tanrıyar’ın moderatörlüğündeki “Modern Zamanlarda Soluk Almak” söyleşisinde ise Alek Popov, Carsten Jensen, Dimitris Sotakis ve Nermin Yıldırım ile bir araya gelecek.

ANNABEL ABBS HAKKINDA

Annabel Abbs İngiliz edebiyatı üzerine eğitim gördü. İlk romanı Joyce’un Kızı 2015 yılında genç yazarlara verilen Impress Prize’a layık görüldü ve birçok dile çevrildi. Londra ve Sussex’te eşi ve dört çocuğuyla yaşıyor.

JOYCE’UN KIZI HAKKINDA

1920’ler…Sanat, müzik, edebiyat ve dans alanlarında tüm yeniliklerin ve yeni fikirlerin merkezi Paris… Edebiyat dünyasının tartışmasız en büyük dehalarından James Joyce’un tutkulu kızı Lucia, Paris’te yıldızı parlamakta olan yetenekli bir dansçıdır. Genç Samuel Beckett, babasıyla çalışmaya geldiğinde Lucia ona umutsuzca âşık olur. Geleceği görebildiğine inanan genç kadın, Beckett’le evlenmenin kaderinde olduğuna emindir. Ama öngörüleri onu yanıltacak, dâhi babasının gölgesi bir türlü peşini bırakmayacaktır. Yaşamı paramparça olan Lucia, ünlü psikanalist Carl Jung’dan yardım alsa da, kaderin kendisi için planladıklarından ne ölçüde kaçabilecektir?

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İzmir Kitap Fuarı’na gidecek olanlara 13 kitap önerisi

Read Next

Nermin Yıldırım ile 3 gün sürecek bir edebiyat atölyesine hazır mısınız?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *