TUDEM
 
DESTEK

JRR Tolkien’in Orta Dünya’nın bilinmeyen detaylarını anlattığı yayımlanmamış makaleleri kitaplaştırılıyor

Yordam Kitap

“Yüzüklerin Efendisi”nin yaratıcısı JRR Tolkien tarafından kaleme alınmış, Orta Dünya hakkında bilinmeyenleri anlatan makaleler gelecek sene okurla buluşacak.

Daha önce hiç yayımlanmamış makaleler, elflerin reenkarnasyonundan hangi karakterlerin sakalı olduğuna dair bilinmeyen detayları anlatacak.

“The Nature of Middle Earth” adıyla kitaplaştırılan makaleler, gelecek yaz yayımlanacak. Yayımcı HarperCollins, “kitabın okuyucuları ‘Silmarillion’, ‘Bitmemiş Öyküler’ ve ‘Yüzüklerin Efendisi’ne geri götürüceğine” dair söz verdi.

 
KitapEki
Say Yayıncılık

1973’de hayatını kaybeden Tolkien’in Orta Dünya’da geçen ilk kitabı “Hobbit” 1937’de, “Yüzüklerin Efendisi” kitapları ise 1954 ve 1955’de basılmıştı. HarperCollins’in yardımcı yayın direktörü Chris Smith, yazarın bu kitaplardan sonra da Orta Dünya üzerinde çalışmaya devam ettiğini  ifade etti.

Smith, “Onun için Orta Dünya keşfedilmeyi bekleyen bir dünyaydı. Bu kitapta anlattıkları yarattığı eşsiz dünyayı daha iyi anlamak için çıktığı yolculuğu gözler önüne seriyor” dedi.

Kitabın editörlüğüne Tolkien uzmanı ve Elf Dilleri Birliği Başkanı Carl F Hostetter üstlendi. (T24)

Ayrinti Yayinlari

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nin Fiziki Gösterimleri İptal Edildi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *