Kaan Müjdeci’nin İlk Dizisi “Hamlet” 19 Ekim’de GAİN’de

Kaan Müjdeci’nin yazıp yönettiği ilk dizisi Hamlet 19 Ekim’den itibaren GAİN’de izleyiciyle buluşuyor.

Kaan Müjdeci’nin Shakespeare’in ölümsüz eseri Hamlet’ten uyarlayarak gerçek bir hikâyeyle harmanladığı dizisi, Büyükada’daki “fayton krallığı” üzerinden hem hayatın hem de Türkiye’nin akıl almaz görünen, çarpıcı ve bir o kadar da absürt gerçeklerine ışık tutuyor. Cinayet, intikam, keder, ihanet, aşk unsurlarıyla bezeli bir aile draması olan Hamlet’te Erdal Beşikçioğlu, Elit İşcan, Şebnem Bozoklu, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Şungar, Murat Kılıç, Çiğdem Selışık Onat, Cihat Tamer, Serdar Orçin, Emrullah Çakay, Ozan Çelik, Kutay Sandıkçı, Çiçek Acar ve Mustafa Alabora rol alıyor.

GAİN ve Asteros Film ortak yapımı olan Hamlet, geçtiğimiz ay Avrupa’nın en büyük televizyon içeriği festivali Series Mania’ya seçilen ilk Türk yapım olmuş ve uluslararası kategoride dünya prömiyerini gerçekleştirmişti.

TİMAŞ
TİMAŞ

“Kaan Müjdeci’nin çağdaş bir yorumla uyarladığı ve yönettiği ‘Hamlet’, 16. yüzyıldaki krallığın yıkılışına ve güç dengelerinin değişimine bugünkü ‘fayton krallığı’ üzerinden bakıyor. Üstelik bu kez, Hamlet genç bir kadın… İstanbul Büyükada’da, 81 atın topluca gömüleceği bir gece, faytonların sahibi olan adam öldürülür. Katilse erkek kardeşidir. Maktulün genç kızı, babasının katilini bulmak ve karanlık ilişkileri ortaya çıkarmak için bir intikam planı hazırlar: Şüpheli olan herkesi TV’nin en meşhur reality show’unda, sahnede buluşturacaktır.”

​Yedi bölümden oluşan Hamlet, tüm bölümleriyle 19 Ekim’den itibaren GAİN’de izlenebilecek.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İçimizdeki Muhteşemliğe Yolculuk: Kutsal Olanı Arayabilmek

Read Next

Natsuko İmamura’dan Çarpıcı Bir Roman: “Mor Etekli Kadın”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram