Kadıköy Plak Günleri Başlıyor

Kadıköy Belediyesi’nin bu sene beşinci kez gerçekleştireceği Kadıköy Plak Günleri, 2 ve 3 Ekim tarihlerinde Kadıköy Belediyesi’nin Hasanpaşa’da bulunan merkez binası bahçesinde müzikseverlerle buluşuyor.

2012 yılında hayatını kaybeden halk ozanı Neşet Ertaş’ın anısına düzenlenen etkinlik kapsamında Bozlak geleneğinin yeni temsilcilerinden biri olan müzisyen İsmail Altunsaray’ın vereceği konserde usta sanatçının eserlerini seslendirecek. Etkinlikte plakçılar stantlarını açarak plak koleksiyoncuları ve müdavimleriyle bir araya gelecek. Programda konserlerin yanı sıra söyleşiler, imza günleri ve dj performansları da yer alıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Kadıköy Plak Günleri 2 Ekim saat 12:00’de analog müzik şöleni ile başlayacak. Ardından Türk popunun ilk kadın seslerinden biri olan Ayferi ile “Çal Çingene Çal” başlıklı söyleşi ve imza günü gerçekleştirilecek. Program müzik yazarı Murat Beşer’in “Plak Kültürü ve Koleksiyonerlik” başlıklı söyleşisiyle devam edecek. Söyleşiye koleksiyoner Ercan İmre ve pek çok müzik türüne ait yeni, nadir ve ikinci el plakların bulunabileceği Rainbow45 Records mağazasından Salih Karagöz konuk olacak. Daha sonra Artemis Günebakanlı’nın “Yeni Oyuncular: Değişen Müzik Sektöründe Kuralları Kendin Yazmak” söyleşisi Nilipek ve Nova Norda’nın katılımıyla gerçekleşecek. Halk müziğinin duayen sanatçısı Ümit Tokcan ise yeniden basılan Hekimoğlu plaklarını sevenleri için imzalayacak. İlk günün programı Lalalar’ın konseri ile sona erecek.

Programın ikinci gününde de yine saat 12:00’de analog müzik şöleni müzikseverlerle buluşacak. Gün boyunca plak koleksiyoneri Volkan Judocu, radyocu, müzik eleştirmeni, koleksiyoner Mete Avunduk ve koleksiyoner Abanoz dj performansı gerçekleştirecekler. Programın ikinci gün söyleşisi Radyo Eksen Yayın Yönetmeni Gülşah Güray’ın moderatörlüğünde Hakan Tamar ve Özgür Can Öney’in katılımıyla saat 18:00’de başlayacak. Kadıköy Plak Günleri saat 21:00’de Neşet Ertaş anısına gerçekleştirilecek konser ile sonra erecek. Konserde Türk Halk Müziği sanatçısı İsmail Altunsaray, usta sanatçı Neşet Ertaş’ın eserlerini seslendirecek.

Kadıköy Plak Günleri Programı:

02 Ekim Cumartesi

12:00 – Açılış “Analog Şölen Başlıyor”
14:00 – Ayferi Söyleşisi “Çal Çingene Çal”
16:00 – Murat Beşer Söyleşisi “Plak Kültürü ve Koleksiyonerlik” Konukları: Koleksiyoner Ercan İmre ve Rainbow45 Records’dan Salih Karagöz
18:00 – Ümit Tokcan İmza günü
19:00 – Artemis Günebakanlı Söyleşisi “Yeni Oyuncular: Değişen Müzik Sektöründe Kuralları Kendin Yazmak” Konukları: Nilipek ve Nova Norda
21:00 – Lalalar Konseri

03 Ekim Pazar

12:00 – Açılış “Analog Şölen İkinci Gününde”
14:00 – Volkan Judocu Dj Performansı
16:00 – Mete Avunduk Dj Performansı
18:00 – Radyo Eksen Yayın Yönetmeni Gülşah Güray Söyleşisi Konuk: Hakan Tamar ve Özgür Can Öney (Manga)
19:00 – Abanoz Dj Performansı
​21:00 – İsmail Altunsaray Konseri “Neşet Ertaş Anısına”

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

NASA, İlk Çizgi Romanını Yayınladı

Read Next

MUBI Ekim Ayı Programını Açıkladı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram