Kafası karışıklar bu kulüpte • Kitap Eki  
TUDEM
 

Kafası karışıklar bu kulüpte

 
TİMAŞ
Say Yayıncılık

Kafası Karışıklar Kulübü gençlere rehber niteliğinde bir başucu kitabı. Gündelik hayatta yaşayabilecekleri her türlü zihinsel ve fiziksel iniş çıkışı irdeleyen bu kitap, sorunların çözümüne odaklanıyor.

Çevremizde her gün ilişki halinde olduğumuz birçok faktör varken hepsiyle başa çıkmak mümkün olmayabilir. Okul, sınavlar, sosyal medya, ilişkiler gibi birçok stres oluşturan faktör varken yaşama olağan döngüsünde devam etmek zorlayıcı. Direksiyon bizdeyken ansızın kontrolü kaybetmek gibi. Bu kontrol kaybı, hıza, tekerleklerin havasının inmesine, araçta dikkatimizi dağıtan faktörlere ve daha birçok sebebe bağlı olarak gelişebilir.

Ayrıntı Yayınları
Günışığı Kitaplığı

Yaşamı akan trafikte direksiyon başında oturma hâli olarak ele alırsak kontrol kayıpları olağandır ve aslında çok fazla kişi bunu yaşar. Yaşanan sıkıntıları konuşmak bazen zorlayıcı olsa da bu problemlerin üstünü örtmek daha büyük travmalar yaratabilir. Yazar Juno Dawson, Psikiyatrist Olivia Hewit ile birlikte gençlere yaşam direksiyonunun hakimiyetinden ve bu kontrol kayıplarının olağanlığından bahsediyor. Ayrıca yaşanmış, gerçek tecrübelerden… Gençlerin yaşadıkları problemlerin sadece kendilerinde olmadıklarının bilincine vararak önerilen yöntemlerle bilinç kazanmaları ve yol gösterici olması adına önemli olan bu kitaba keyifli ve postmodern illüstrasyonlarıyla Gemma Correl eşlik ediyor. Depresyona, streste, bipolar bozukluğa, bağımlılıklara olan bakış açınız değişecek.

2014 Queen of Teen ödülünü kazanan Juno Dawson, 2015 yılında All of the Above isimli ilk çağdaş romantik romanını yayımladı. Juno, Attitude, GT, Glamour ve Guardian gibi gazete ve dergilerde düzenli olarak yazılar yazıyor. Cinsellik, edebiyat ve eğitim konularında hazırladığı haberlerle BBCWomen’s Hour, Front Row, This Morning ve Newsnight gibi radyo ve televizyon programlarına katkıda bulunmuştur. Juno Dawson, okulları ziyaret eden ve dar gelirlilere yardım eden First Story isimli yardım kuruluşuyla çalışmaktadır. Juno’nun çalışmaları birçok övgü almış ve kitapları ondan fazla dile tercüme edilmiştir. Şimdi tam zamanlı olarak yazarlık yapıyor ve Brighton’da yaşıyor.

  • Kafası Karışıklar Kulübü
  • Yazar: Juno Dawson
  • Çeviri: Esma Fethiye Güçlü
  • Türü: Gençlik-Psikoloji
  • Baskı Yılı: Nisan 2017
  • Sayfa Sayısı: 208 Sayfa
  • Yayınevi: Genç Timaş

Merve Okçu Çobanoğlu
Latest posts by Merve Okçu Çobanoğlu (see all)

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Merve Okçu Çobanoğlu

1992 İstanbul doğumlu. Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat mezunu.Yüksek lisansına yine Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler Bölümü'nde devam ediyor. Yaklaşık iki senedir Timaş Çocuk ve Genç Timaş'da editörlük yapıyor.

Read Previous

Şükrü Erbaş ile ‘Nâzım’ın İzinde Balkanlar’ gezisi

Read Next

Red Kit 70. yılını kutluyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *