TUDEM
 
DESTEK

Kalıplara Sığmayan Bir Şarkı: “Metastaz 2: Cendere”

Yordam Kitap

Gazeteci-yazar Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’ın büyük yankı uyandıran Metastaz kitabının ikincisi Metastaz 2: Cendere’nin yayımlanmasının ardından söz ve bestesini ünlü rapçi Fuat Ergin’in yaptığı şarkı dinleyicileriyle buluştu.

Fuat Ergin’in kalıplara sığmayan yeni şarkısı “Metastaz 2: Cendere” dijital platformlardaki yerini aldı. Şarkının klibi, Türkiye’nin en büyük kitap dağıtım şirketi olan Emek Kitap’ın deposunda Akın İshakoğlu yönetmenliğinde çekildi. Klibin görüntü yönetmenliğini ise Ferhat Kılıç üstlendi. Gündem yaratacak olayları, önemli siyasal tartışmalar doğuracak operasyonları ele alan, perde arkasını aralayan ve bilinmeyenleri deşifre eden kitabın şarkısının sözleri de bir o kadar gündeme damgasını vuracak: “Cemaatlerin biri gider, biri gelir / Beterin beterine doğru fikir ve zikir / Yağma, talan, istila, metastaz! Akbabalardan keskin bakışlar / Liyakat düğün ve dünür ile egale / Üstü örtülürken gerçeğin gelir deşifre!”
“İki cesur yazarın sesi olmak ve düşüncelerini özetleyebilmek son derece gurur verici”
Ergin, yeni şarkısıyla ilgili şunları söyledi: “Aydınlık için verilen mücadelenin bir parçası olmak, iki cesur yazarın sesi olmak ve düşüncelerini özetleyebilmek son derece gurur verici. Bu çalışma benim için salt bir proje değil. Bu çalışmanın duygusu, benim hip hop kültürüne girmeme ve rap’e başlamama sebep olan itici güç ile aynı paydada… Sessizliğe susarak yaşanmaz hepimizin mottosu. İki ayrı disiplin olan yazarlık ve rap müziği bu şekilde bir araya getirdiğimiz için de ayrıca çok mutluyum. Uyuyan ve uyuma taklidi yapan herkesin duyacağı bir alarm zili ürettik.”

 
KitapEki
Say Yayıncılık
Ayrinti Yayinlari

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Vedat Türkali Edebiyat Ödülleri’ne Başvurular Başladı

Read Next

Wonder Woman 1984, Tenet’in Rekorunu Kırdı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *