Kapsamlı Bir Seçki; Ben Bir Devrimciyim

Ben Bir Devrimciyim, John Steinbeck’i daha iyi anlamak ve “o gün” ile “bu gün” arasında bir sentez yapabilmek için kıymetli bir yazın olma özelliği taşıyor.
Kütüphanelerimizin başucu kitaplarına şöyle bir göz attığımızda John Steinbeck’in eserlerinin önemli bir yer tuttuğunu görürüz. Özellikle Bitmeyen Kavga ile yepyeni bir hayata adım atma isteği canlanmıştır zihinlerimizde.
John Steinbeck, kaleme aldığı roman ve öyküleriyle tüm dünyada önemli bir başarıya imza attı. Sel Yayıncılık etiketiyle yayımlanan Ben Bir Devrimciyim ise ne bir roman ne de öykülerinden oluşuyor. John Steinbeck bu sefer politik görüşlerinden oluşan bir seçkiyle karşımızda.
Ben Bir Devrimciyim, John Steinbeck’i daha iyi anlamak ve “o gün” ile “bu gün” arasında bir sentez yapabilmek için kıymetli bir yazın olma özelliği taşıyor.
KitapEki olarak “Editörün Seçimi” kategorimizde dünya çapında bir yazar olan John Steinbeck’e Ben Bir Devrimciyim kitabıyla yer veriyoruz.
İyi okumalar…
Tanıtım bülteninden;
John Steinbeck emekçilerin yaşam koşullarını gerçekçi ve samimi bir üslupla işlediği öykü ve romanlarıyla dünya çapında elde ettiği başarının yanı sıra dönemin önde gelen yayıncıları tarafından aranan bir muhabir ve köşe yazarıydı.
Ben Bir Devrimciyim, Steinbeck’in yoksulluk ve emek sömürüsünden ırkçılık ve ayrımcılığa, mevcut politik ve sosyal atmosferden savaş cephelerindeki izlenimlerine, kırka yakın dergi ve gazete için kaleme aldığı yazılardan derlenmiş en kapsamlı seçki.
Yalnızca ödüllü bir yazarın değil, düşüncelerini sakınmadan dile getiren, yaşamını tüm açıklığıyla anlatmaktan çekinmeyen, eleştirilmekten yılmayan, çelişkiye düşmekten korkmayan ve polemikten kaçmayan “gerçek” bir insanın, çağına dair derinlemesine izlenimleri…
Nobel Edebiyat Ödülü’yle taçlandırılmış Steinbeck’in yazma tutkusunun toplumsal mücadelelere ve tarihsel olaylara bakış açısıyla harmanlandığı bu eser, her kuşaktan Steinbeck okuru için yeni bir perspektif vaat ediyor.

  • Ben Bir Devrimciyim
  • Yazar: John Steinbeck
  • Çeviri: Abdullah Yılmaz
  • Baskı Yılı: Mayıs 2017
  • Sayfa Sayısı: 492 Sayfa
  • Yayınevi: Sel Yayıncılık
Gün Çağ Aydın
Takip için
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bir başucu antolojisi; Rus Öyküleri

Read Next

Rusya’da Batılılaşma Sancıları

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *