Kara Çınar Dizisi Başlıyor

Steven L. Peck’in yazdığı ve Yosun Erdemli’nin çevirdiği Kısa Bir Cehennem Ziyareti adlı fantastik-korku romanı.

Çınar Yayınları, yepyeni bir dizi ile okurlarının karşına çıkıyor. 2018’de Lidia Yuknavitch’in feminist distopyası Dünyanın Sonundayız’la çağdaş dünya edebiyatı alanında da yayın yapmaya başlayan Çınar Yayınları, 2019’da Kara Çınar adlı yeni bir diziyle okurlarını “geceyi yaşa”maya davet ediyor.

Yankı Enki editörlüğünde hazırlanan ve “Geceyi Yaşa!” sloganıyla çeşitli korku, bilimkurgu, polisiye ve doğaüstü edebiyat eserlerinin yan yana geleceği Kara Çınar’da, hem modern hem de klasik ve “anti-klasik” metinler yer alacak.

TİMAŞ
TİMAŞ

Kara Çınar dizisinin ilk kitabıysa Steven L. Peck’in yazdığı ve Yosun Erdemli’nin çevirdiği Kısa Bir Cehennem Ziyareti adlı fantastik-korku romanı.

Peck, bu kısa romanında, Borges’in ünlü “Babil Kitaplığı” öyküsüne yeni bir yorum getiriyor ve gotik edebiyatın öncü eserlerinden biri olan Vathek’ten beri işlenen ölümsüzlük ve umutsuzluk kavramları üzerine sıradışı bir anlatıya imza atıyor.

“Dibe varacaksın, sadece bu uzun, çok uzun zaman alacak.”

Sıradan bir adam olan Soren Johansson öldüğünde, kendini cehennemde bulur. Orada onu sonsuz bir umutsuzluk, işkence ve hüzün beklemektedir ama bu cehennem ona öğretilenlerden yine de çok farklıdır: Burası, yazılabilecek tüm kitapların var olduğu bir yerdir ve oradan kurtulabilmek için kendi hayatının anlatıldığı kitabı bulmak zorundadır.

Biliminsanı ve yazar Steven L. Peck, varoluşu, ölümü, sonsuzluğu sorguladığı bu metafizik romanında, Borges’in ünlü “Babil Kitaplığı” öyküsüne yeni bir yorum getiriyor ve gotik edebiyatın öncü eserlerinden biri olan Vathek’ten beri işlenen umutsuzluk ve ölümsüzlük kavramları üzerine karanlık bir anlatıya imza atıyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İnsanların Hayallerini Süsleyen Büyülü Serüven: Mars’a Yolculuk

Read Next

Hiçbir Şey Yapmama Günü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram