Karanlık ve Fantastik: "Ormanın Bittiği Yer" • Kitap Eki  
TUDEM
 

Karanlık ve Fantastik: “Ormanın Bittiği Yer”

 
TİMAŞ
Ayrıntı Yayınları

Charlotte Salter’ın tüyler ürpertici detaylarla ördüğü, okurlarını karanlık ve fantastik bir dünyanın tam kalbine götürdüğü kitabı Ormanın Bittiği Yer, İren Kori’nin çevirisiyle İthaki Çocuk’tan çıktı.

On iki yaşındaki Kestrel; tehlikeli canavarlarla dolu, uçsuz bucaksız bir ormanda yaşıyordu. Ormandaki en tehlikeli yaratıklarsa, köydeki insanları doğdukları andan itibaren takip eden ve yakalayıp yemek için en uygun anı bekleyen “yağmacılar”dı. Yağmacısını şimdiye dek kimse durduramamıştı ve yağmacısına yakalanmadan önce kazayla ölenler veya diğer yaratıklar tarafından öldürülenler “şanslı” kabul ediliyordu.

Kestrel, yaptığı büyülerle herkesi kontrol altına alan annesi tarafından, ormandaki köylüleri korumak amacıyla yağmacıları avlamakla görevlendirildi. Çıtır kemikleri yemeye bayılan ve bir gelincik olan en yakın arkadaşı Pippit’le birlikte, ormandan ve onu küçümseyen köylülerden uzaklaşmanın bir yolunu bulmayı her şeyden çok istiyordu. Fakat kendi yağmacısı ona günden güne yaklaşırken, genç avcı ormandaki hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını keşfetmek üzereydi.

Ayrıntı Yayınları
Günışığı Kitaplığı

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

MUBI Ocak Ayı Programını Açıkladı

Read Next

“İklim Krizinin ABC’si”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *