Karlar Ülkesi 2, Milyar Dolarlık Filmler Kulübüne Girdi

Walt Disney’in sevilen animasyonu Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2), hafta sonu yakaladığı gişe rakamıyla birlikte tüm dünyada 1 milyar dolarlık hasılat elde etti. Serinin ilk filmi de tüm dünyada 1 milyar 276 milyon dolar hasılat kazanmıştı.

Birinci filmden 6 yıl sonra vizyona giren Karlar Ülkesi 2 (Frozen 2), hafta sonu verileri ile birlikte dünya çapında 1 milyar doların üzerinde hasılat elde etti. Walt Disney animasyonunun ABD’deki hafta sonu hasılatı 19,2 milyon dolar olarak açıklanırken, ABD dışındaki toplam geliri 55,7 milyon dolar oldu.

Böylece filmin ABD içinde elde ettiği toplam gelir 366,5 milyon dolara çıkarken, yurt dışı hasılatı 666 milyon dolar oldu. Filmin toplam hasılatı ise 1 milyar 32 milyon dolar oldu. Serinin ilk filmi toplam 1 milyar 276 milyon dolarlık kazanç sağlamıştı. İkinci filmin hasılatının yüksek oluşunda, ABD dışı ülkelerdeki yüksek gişe rakamları etkili oldu.

TİMAŞ
TİMAŞ

Erindel’in kapılarının çok ötesinde tehlikeli bir yolculuğa çıkan Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven’in maceralarını anlatan ikinci film, henüz serinin ilk halkasını geçemese de toplam hasılatta en başarılı animasyon devam filmi olma yolunda ilerliyor.

AA

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Mine Söğüt’ün Yeni Yayınevi Belli Oldu

Read Next

‘Ercüment Çözer’ Dizi Oluyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram