Keçi’nin 14. Sayısı Yeni Web Yüzüyle Yayında

Kitaplara ve edebiyata emek verenleri bir araya getiren yıllık yayıncılık konferansı 10. Zeynep Cemali Edebiyat Günü’nün arşiv niteliğindeki içeriği Keçi’nin KIŞ 2020 sayısında, keciedebiyat.com adresinde ücretsiz olarak yayında.

Sanatçı Altan Erkekli; sevilen yazarlar Oya Baydar, Gündüz Vassaf, Pınar Öğünç; deneyimli yayıncılar Turhan Günay, Kenan Kocatürk, Semih Gümüş, Nazlı Berivan Ak, Sanem Sirer, Bahar Siber, Müren Beykan, Osman Okçu, Servet Düz, Ünal Koçak ve Banu Ünal; uluslararası yayıncılık dünyasından Richard Charkin ve Sonja Matheson; usta akademisyenler Prof. Dr. Yaman Akdeniz ve Prof. Dr. Kamil Yılmaz; yayıncılığa bağımsız emek veren isimlerden editör Ayla Duru Karadağ, çevirmen Duygu Akın ve illüstratör Zeynep Özatalay birbirinden özgün içerikleriyle Keçi 14’te.

Edebiyat, sanat, medya ve akademi dünyasının önemli isimleri, kültür sanat ortamına etki eden koşulları, pandemi döneminde oluşan yeni senaryoları, yayıncılık sektörünün ortak konularını ve yeni çözüm yollarını tartışıyorlar.

Odağına edebiyatı ve insanı koyarak, zengin içeriğiyle okuma kültürünü geliştirmeyi amaçlayan Keçi, özellikle akademisyen, yayıncı, sanatçı, çevirmen, tasarımcı, editör, kütüphaneci ve eğitimciler tarafından ilgiyle izleniyor.

Keçi editörü Halil Türkden’in başyazısından: “İlk günden bu yana ‘her şeye rağmen’ ve ‘inadına edebiyat’ mottosuyla yoluna devam eden Keçi’yi zorlu yollardan, patikalardan yürüttük. Bu kez göktaşlarıyla kuşatılmış bir dijital gezegenin patikalarında siz sevgili okurlarımıza en sağlıklı biçimde ulaşmanın yolunu aradık. Keçi 7. yılına girerken yenilenmiş web yüzüyle kitapların dünyasına emek verenlerin sesini taşıyor.”

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Tom Hanks, Elvis Presley Filmi İçin Saçlarını Kazıttı

Read Next

İş Sanat Masal Tiyatrosu Etkinlikleri Çevrimiçi ve Ücretsiz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *