Key West Film Festivali’nde Yonca Talu’ya Ödül

Yönetmen ve film eleştirmeni Yonca Talu’nun New York’ta çektiği “Where’s the Fire” (Nerde Bu Yangın!) adlı kısa filmi, ABD’nin önemli film festivallerinden Key West Film Festivali’nde Dünya Öğrenci Kısa Filmleri kategorisinde En İyi Kurmaca Kısa Film ödülüne layık görüldü.

FransızcaİngilizceTürkçe kısa filmler çektiği İstanbul’da büyüyen ve şu anda Paris‘te yaşayan 25 yaşındaki yönetmen ve film eleştirmeni Yonca TaluFransa‘nın önemli okullarından Paris’teki Ecole Normale Superieure‘de sinema üzerine master yapıyor. Aynı zamanda New York Lincoln Center bünyesinde yayınlanan Film Comment adlı sinema dergisinde yıllardır film eleştirmeni olarak yazan Talu, dünyaca ünlü birçok yönetmen, oyuncu ve sinemacı ile söyleşiler de yapıyor. Genç yönetmenin aynı zamanda Paris 3 Sorbonne Üniversitesi‘nden de bir master derecesi bulunuyor.

Yonca TaluNew York Üniversitesi Tisch Sanat Okulu‘nu bitirme projesi olarak çektiği “Where’s the Fire” (Nerde Bu Yangın!) adlı kısa filmini mezuniyetinden sonra tamamlayarak post-prodüksiyonunu Paris’te yaptı. Bir kadının cinselliğini yeniden keşfindeki fantastik yolculuğunu anlatan filmin başrolünde, Belçikalı oyuncu Cloe Xhauflaire rol alıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

FESTİVALLERİ GEZİYOR

Genç yönetmenin “Where’s the Fire” filmi, her yıl ABD‘nin Florida eyaletinde düzenlenen ve bu yıl 20-24 Kasım tarihleri arasında 8.’si gerçekleşen Key West Film Festivali‘nin Dünya Öğrenci Kısa Filmleri kategorisinde yarıştı. Film, belgesel ve kurmaca filmlerin yer aldığı kategoride, En İyi Kurmaca Kısa Film ödülüne layık görüldü. “Where’s the Fire” filmi, Key West Film Festivali’nin hemen ardından, ABD’nin Tennessee eyaletinde, Memphis kentinde düzenlenen Cinematic Panic Film Festivali’nde gösterildi. Film Mart 2020’de ise Los Angeles’ta gerçekleşecek Les Femmes Underground Film Festivali’nde gösterilecek.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Moğollar 52 Yaşında

Read Next

Yayıncılar Kooperatifi’nin İlk Temsilciliği Kadıköy’de

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram