Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram
Responsive banner image
 

Keyifli bir Pazar günü geçirmeniz için Kitap Eki’nde bugün neler var?

0

Takipçilerimizin keyifli bir Pazar geçirmesi için yine dolu dolu bir içerikle yayındayız…

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Ahmet Cemal, çevirmiş olduğu 13 kitapla sayfalarımızda yer aldı… Ağustos ayına girmemizle beraber havalar daha da ısınmaya başladı. Bu sıcak yaz günlerinde ne okuyacağınıza karar vermekte zorlanmamanız için size kitap önerilerimiz var… Dünyaca tanınan yazar Ernest Hemingway’in kulaklara küpe olacak nitelikte söylediği sözlerden örnekleri takipçilerimizle paylaştık… Doğan Apartmanı, İstanbul’un en bilindik tarihi binalarından. Apartman çoğu kişi tarafından bilinse de tarihi pek az kişi tarafından bilinir. Önder A.’nın kaleme aldığı kısa tarih bugün Kitap Eki takipçileriyle paylaşıldı.

İyi okumalar…

1. “Ağustos’ta ne okuyacağım?” diyenlere yeni çıkanlardan 10 kitap

Sıcak havalar ve yaz ayları devam ediyor. Bu havaları güzel geçirmenin en iyi yöntemlerinden biri de kitap okumak. Şu sıcaklarda evden çıkıp dışarıda ufak bir gezintinin yapılması bile oldukça zor. Bu koşullarda kitap almak için bir kitapçıya gitmeyi ötelemenizi hiç istemeyiz.

Yaz aylarında ne okuyacağı konusunda kararsız kalanlara yeni çıkan kitaplardan bir seçki hazırladık. Gelin birbirinden güzel 10 kitaba göz atalım…

 

2. Ernest Hemingway’in yaşama ve yazmaya dair söylediği 15 anlamlı söz

Edebiyata yön veren usta yazar Ernest Hemingway’in yaşama ve yazmaya dair söylediği sözlerden 15 tanesini sizler için derledik.

 

3. Ahmet Cemal’in çevirisiyle değer kattığı 13 muhteşem kitap

Ahmet Cemal’in yaptığı sayısız çeviriden derlediğimiz 13 kitabı takipçilerimizle paylaşıyoruz. Onun anlam ve değer kattığı bu çeviri eserler bir gün mutlaka kütüphanenizde olmalı.

 

4. Prusya Elçiliği’nden Doğan Apartmanı’na

Önder A., C. Meyer-Schlichtmann’ın kaleme aldığı ve Ümit Öztürk’ün 1992 yılında Türkçe’ye çevirdiği “Prusya Elçiliği’nden Doğan Apartmanı’na” kitabına bağlı kalarak “Doğan Apartmanı”nın hikayesini anlattı.

Kitap İstanbul Kitaplığı, Kitapçılık Ltd. Şti. tarafından 1992 yılında basıldı. Doğan Apartmanı hakkındaki bu önemli kaynak sanırız ki artık sadece sahaflarda bulunabilir. O da belki…

“Prusya Elçiliği’nden Doğan Apartmanı’na” adlı kitap yazılı olarak tarihi bilgileri vermenin dışında Doğan Apartmanı’nın inşaatının ilk günlerinden 1992 yılına kadar ki fotoğraflarını da tarih meraklılarıyla paylaşıyor.

Bu kaynağa ulaşamayacak olan okurlarımız için, kitaba bağlı kalarak kısa bir Doğan Apartmanı tarihi hazırladık.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Cevap Yazın

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *