Akademisyenlerden KHK Öyküleri için imza günü

KHK ile hayatları altüst olan akademisyenlerin öykülerinden oluşan ve Notabene Yayınları etiketiyle yayımlanan KHK Öyküleri kitabı yazarları, bu hafta sonu İstanbul’da İmge Yayınevi’nde imza gününde…

KHK Öyküleri‘nin yazarlarından Doç. Dr. Didem Dayı ve Yrd. Doç. Dr. Özgür Müftüoğlu 21 Nisan Cumartesi günü, saat 14.00-16.00 arasında Kadıköy’de İmge Kitabevi’nde sizleri bekliyor. Destek vermeyi unutmayın!

TİMAŞ
TİMAŞ

KHK Öyküleri Neden Yazıldı?

KHK Öyküleri‘nin yazarı olan akademisyenler kitabın yazılış hikayesini kısaca şöyle anlatıyor; “Bu öykü kitabı aramızdan birinin kendi hikayesini anlatmak derdiyle yola çıkması ile başlayıp yolda on beş öyküye dönüşmesi ile devam eden bir süreçti. Dayanışma kanallarından ve sendika ağından duyurular yapılıp katkı koymak isteyenler tespit edildi ve on beş kişi olduk.

Öykülerimiz mağduriyet öyküleri değil, bizler hayatın içindeyiz ve içinde kalmaya devam ediyoruz.

Bu kitaptaki öyküleri İçimizden geldiği gibi yazdık. Yazarken yaşatılanların o günkü sıcaklığını tekrar tekrar yaşayarak yazdık. Haksızlığa, hukuksuzluğa uğramanın öfkesi, haklı olmanın gücü ve direnci içinde yazdık. Akademinin sadece üniversitelerin içi olmadığını, bilgi üretmekten, bilimsel araştırma yapmaktan, barışı istemek ve bilgisini üretmekten asla vazgeçmediğimizi tekrar tekrar söylemek için yazdık.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Çocuk kitapları; Söz Uçar, Yazı Kalır

Read Next

Habib Bektaş ile söyleşi; “Kuş Ne Görür Yuvada, Onu Öter Havada!”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram