Kısa Filmler ‘Köprü’de Buluşuyor

Kısa Film Atölyesi, 14-23 Eylül’de düzenlenecek. Atölyeye katılanlara sertifika verilecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar, bu yıl korona virüsü salgınının Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilmesinin ardından sinemacıların proje ve filmlerini geliştirmelerine destek olmaya devam etmek amacı ile gerekli önlemleri alarak Asteros Film desteği ile düzenlenecek 5. Kısa Film Atölyesi’ni 14 – 23 Eylül tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek.

Kısa filmlerin sinema sektöründeki önemine dikkat çekmeyi ve uluslararası seviyede yapımların artmasına katkıda bulunmayı amaçlayan atölyelerin dördüncüsü için son başvuru tarihi 10 Ağustos 2020. Başvurular arasından seçilecek 5 kısa film projesinin yazar, yönetmen ve yapımcıları projelerini sinema sektöründen deneyimli yönetmen, yazar ve yapımcılar ile grup çalışması formatında çalışarak geliştirecek. Ayrıca görüntü yönetmeni, sanat yönetmeni, cast direktörü, yönetmen asistanı ve yapım amiri ile yapılacak derslerde yapım sürecine hazırlanacaklar.

Atölyenin sonunda ekipler yapımcı – yönetmen çalışması disiplinini geliştirmiş ve eğitmenler ile birlikte projelerinin profesyonel sunum dosyasını hazırlayacak. Atölyeye katılan sinemacılara sertifika da verilecek.

Şimdiye kadar atölyeye katılan filmlerden Aylin (Ozan Yoleri), Bugün Ölmek İstemiyorum (Onur Sefer) ve Manzara (Büşra Atamer Balkan) çekimlerini tamamladı. Aylin filmi dünya prömiyerini Palm Springs Uluslararası Film Festivali’nde yaparken yönetmenliğini Deniz Göktaş’ın üstlendiği Tatilin İlk Günü çekimlerini tamamladı ve Sami Morhayim’in yönetmenliğini yapacağı Susam projesi Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklendi. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

KISA FİLM ATÖLYESİ PROGRAMI

  • 17 Temmuz Cuma Başvuru açılış
  • 10 Ağustos Pazartesi Başvuru kapanış
  • 2 Eylül Çarşamba Seçilenler açıklanır
  • 14 Eylül Pazartesi Grup çalışması 1: Sunumlar, eğitmenler ile ders ve senaryoların analizi
  • 15-16-17 Eylül Senaryo ikinci yazım çalışması
  • 18 Eylül Cuma Grup çalışması 2: ikinci yazım senaryoların analizi, eğitmenler ile ders
  • 19-20 Eylül Senaryo üçüncü yazım çalışması
  • 21 Eylül Salı Grup çalışması 3: senaryoların görüntü yönetmeni ve sanat yönetmeni ile analizi, eğitmenler ile ders
  • 22 Eylül Çarşamba Grup çalışması 3: senaryoların cast direktörü, yönetmen asistanı ve yapım amiri ile analizi, eğitmenler ile ders
  • 23 Eylül Perşembe Grup çalışması: 4 yapım danışmanı ile proje sunum dosyası hazırlama, yapımcılara sunum

Başvuru için: https://vp.eventival.eu/iff/2020

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

27. İstanbul Caz Festivali Genç Cazcılarını Belirledi

Read Next

Johnny Cash’in 1973 Tarihli Kayıp Konser Kaydı Albüm Oluyor

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *