Kısa Klasikler’de Bu Ay: Ev Sahibesi ve Güneşin Oğlu

Can Yayınları’nın çağdaş illüstratörler tarafından özel tasarlanan kapaklarıyla okurlarla buluşturduğu Kısa Klasikler dizinin son üyeleri Fyodor Dostoyevski’nin Ev Sahibesi ve Jack London’un Güneşin Oğlu kitapları oldu.

Ev Sahibesi

Bazen rasgele bir sokağa girmek, başını belaya sokmak için yeterlidir…

TİMAŞ
TİMAŞ

Dostoyevski’nin daha sonra kaleme alacağı romanlarına dair ipuçları taşıyan erken dönem eserlerinden Ev Sahibesi, arka planına kalabalık 19. yüzyıl Petersburg’unu alan, karanlık, bunalımlı ve efsunlu bir aşk hikâyesi anlatıyor.

Bilim tutkunu genç Ordınov, kitapların arasında kaybolarak insana yabancılaştığı günlerin telafisini şehrin kalabalık sokaklarında arar ve aradığından çok daha fazlasını bulur. İlk gördüğü andan itibaren bakışlarını mıknatıs gibi üzerlerine çeken gizemli bir çift, Ordınov’u derin bir buhrana sürükleyecektir. Ev Sahibesi, bilimin büyüyle, inancın şeytanla, yalnızlığın kalabalıkla zıtlığından doğan tuhaf bir deneyim.

Güneşin Oğlu

Deneyimlerin paradan daha değerli olduğunu bilenlere göre maceraları

Jack London’ın genç yaşta tanıştığı Güney Denizleri’nde yaptığı yolculuklardan izler taşıyan Güneşin Oğlu ve Güneşin Tüyleri isimli bu iki öyküsü odağına David Grief’i alıyor.

Varlıklı işinsanı David Grief, zorbalar, korsanlar ve dolandırıcılarla tehlikeli bir oyun içinde. Grief’in kimi zaman ölümle burun buruna geldiği Polinezya ve Güney Pasifik’in tekinsiz sularında dalgalara meydan okurken peşinde olduğu tek bir şey var, o da macera. Denizin kötü adamlarını avlamanın hazzına bağımlı bu altın tenli milyoner için tropik maceralar, şehirde akan milyonlarla kıyaslanamayacak kadar değerli.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

1918 Serisinin Üçüncü Kitabı ‘Bir Hayalet Dolaşıyor’ Raflarda

Read Next

Christopher Nolan, Yeni Filmi İçin Hazırlıklara Başladı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram