Kitap Eki Dergisi 7. Sayı Çıktı!

Kitap Eki dergisinin 7. Sayısında yine farklı kategorilerden kitap incelemeleri bulacaksınız.

2 Temmuz 1993… Hiçbir zaman unutulmayacak bir yıl… 27 yıl geçti, insanlık suçu zaman aşımına mağlup edildi. Mekân başkalaştıkça anılar kaybolur öngörüsüyle Madımak Oteli’nin utanç anları zamanın sırtına yük edilip, hiçleştirilmek isteniyor. Kitap Eki dergisinin 7. Sayısının kapağında Sivas Katliamı yer aldı. Unutmadık, unutturmayacağız!

Bir yarım umuttur elimizde kalan

Her Temmuz’da hüzünlüyüz, her Temmuz’da öfkeliyiz… Dünya tarihinde eşine az rastlanır bir katliama tanıklık eden bu coğrafyada inadına üretmeye devam ediyoruz. Sonsuzluğa uğurladığımız aydınları, yazarları, şairleri, müzisyenleri, sanatçıları unutmuyor ve unutturmuyoruz. Gökçesu Özgül Kalafat ve Erdal Büyüktaş’ın kaleme aldığı iki önemli yazıyla Sivas’ı yeniden hatırlatıyoruz.

7. sayımızda yine önemli röportajlara yer verdik. Günışığı Kitaplığı genel müdür yardımcısı Banu Ünal, Kırmızı Kedi Yayınevi iletişim direktörü Bahar Gedik ve Altın Balık kitabının yazarı Onur Okan yeni sayımıza konuk oldular.

Bu sayımızda da Ezgi Özsan ve Meltem Dağcı’nın kaleme aldığı iki farklı öyküye yer verdik.

Kemal Güllü, sahaflık mesleğini sürdürenlerin ve ikinci el kitap meraklılarının yakından bildiği  Vahan Kocaoğlu hakkında bir yazı kaleme aldı.

Sakallı Celal’i bilenler bilir… Bu topraklarda yetişmiş önemli aydınlardan bir tanesidir. Serdal Keskin’in incelemesinde Sakallı Celal’i yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

İstanbul’un en bilinen apartmanlarından biri olan Doğan Apartmanı dergimizin sayfalarında yer aldı. Önder A.’nın kaleme aldığı bu kapsamlı yazıyı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Kitap Eki dergisinin 7. Sayısında yine farklı kategorilerden kitap incelemeleri bulacaksınız. Hemen hemen her kategoriden kitaplar hakkında incelemelere yer verdiğimiz dergimizde yine çocuklar için de bir bölüm hazırladık. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için kitap tercih ederken dergimizin kılavuzluğundan oldukça memnun olacaksınız.

Kitap Eki dergisinin 7. sayısında yazanlar:

Adnan Saracoğlu, Aydın Onay, Aynur Kolbay, Beyza Ertem, Demet Eker Özenbaş, Deniz Depe, Doğan Ateş, Doğuş Sarpkaya, Ediz Macar, Erdal Büyüktaş, Ezgi Özsan, Gökçesu Özgül Kalafat, Gün Çağ Aydın, Günnur Aksakal, Hüseyin Bul, Irmak Gündüz, İclâl Nur, Kemal Güllü, Korkut Akın, Likya Bademci, M. Şeref Özsoy, Meltem Dağcı, Merve Okçuoğlu, Murat S. Dural, Nagihan Denk, Nazlı Berivan Ak, Okan Çil, Önder A., Özge Arıkal Gönül, Seda Elhan, Serdal Keskin, Serkan Parlak, Servan Altıkanat, Zülfikar Yamaç.

Gün Çağ Aydın
Takip için
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Diyarbakır 8. Kitap Fuarı Ertelendi

Read Next

Pera Müzesi’nden Çevrimiçi Çocuk Atölyeleri: Unutulmaz Sanatçılar Serisi

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *