Klâsikten Günümüze İstanbullu Şarkılar Konseri CRR’de

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Klâsikten günümüze İstanbullu şarkılar konseri 9 Şubat Pazar günü CRR’de.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda 9 Şubat Pazar akşamı saat 20.00’de “Klasikten Günümüze İstanbullu Şarkılar” başlıklı konser gerçekleşecek. Dinleyiciler konserde, Ali Haydar Paşa’nın Çamlıca’daki evinde düzenlenen müzikli toplantılardan, pazar günleri Elmadağ’daki Şan Sineması’nda Münir Nurettin Selçuk tarafından icra edilen konserlere bir müzik yolculuğuna çıkacak.

TİMAŞ
TİMAŞ

Tanburi, şef Hakan Talu yönetiminde gerçekleşecek konserde; Münip Utandı, Güzin Değişmez, Canan Sezgin Geylan, Çiğdem Yarkın, Gül Yazıcı, Bekir Ünlüataer, Atakan Akdaş ve Yahya Geylan solist olarak yer alacak.

Kemanda Kemal Caba, kanunda Serkan Mesut Halili, udda Mete Aslan, neyde Volkan Yılmaz, viyolonselde Volkan Ertem, kemençede Ömer Aşçıoğlu ritimde ise Serdar Bişiren ve Erkan Kanat gecede saz sanatçısı olarak sahnede olacak.

“Klasikten Günümüze İstanbullu Şarkılar” konserinde klâsik, romantik ve yakın dönem bestekârlarımızın İstanbul’da evlerde, konser salonlarında ve farklı mekânlarda okunmuş eserleri koro ve solo olarak seslendirilecek.

Repertuvarda yer alan eserlerden bazıları şunlar: Münir Nurettin Selçuk’tan “Kalamış” ve “Hatırla maziyi”, Sadettin Kaynak’tan “Menekşelendi sular” ve “Bahar bitti güz bitti”, Mısırlı İbrahim Efendi’den “Semalardan güneş hala inmiyor” ve Yesari Asım Arsoy’dan “Ömrümce o saf aşkını kalbimde yaşatsam”.

20 ve 30 TL olan konser biletleri CRR Konser Salonu Gişesi ve Biletix’ten temin edilebilir. (Kaynak:Birgün)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Friends’ten İlham Alan Müzikal İstanbul’da

Read Next

Yayınevi Uyarıyor: Leylan’ın Korsanı Piyasada

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram