‘Konuşulmayan Erkeklik’ Raflarda

Prof. Dr. Saadettin Eskiçorapçı’nın, üroloji ve üroonkoloji hekimliği alanında edindiği deneyimi ve izlenimlerini aktardığı ilk kitabı Konuşulmayan Erkeklik, Epsilon logosuyla raflarda yerini aldı.

“Erkeklik” ile ilgili yanlış bilinen konulara, yanlış inanışlara ve bilgi eksikliklerine ışık tutmayı amaçlayan Konuşulmayan Erkeklik’te Prof. Dr. Saadettin Eskiçorapçı, birçok kişinin bilmediği, üstünde durmadığı ve belki de ilk kez duyacağı gerçekleri soru-cevap şeklinde ve kolay anlaşılabilir bir dille anlatıyor. Kadınlar sorunlarını anlatmakta daha rahat ve çözüm odaklıyken erkeklerin konuşmaktan, çözüm aramaktan neden kaçtığı sorusuna yanıt arayan Prof. Dr. Eskiçorapçı, bu problemin hem biyolojik hem de sosyolojik temellerine iniyor.

Prof. Dr. Saadettin Eskiçorapçı, Konuşulmayan Erkeklik’in sadece erkekler için değil, çevresindeki erkekleri anlamak isteyen tüm kadınlar için de pratik ve faydalı bilgiler içerdiğine dikkat çekiyor. Erkekliğin konuşulmayan kısmının aslında en çok kadınları etkilediğini ifade eden başarılı hekim “Erkekler konuşmaya başlayacaksa bu, kadınlar sayesinde olacak.” diyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

“Erkeklik nedir?”, “Neden herkesin kendine göre bir erkeklik algısı var?”, “Erkeklerde beden algısı her şey midir?” gibi sorularla yola çıkan Konuşulmayan Erkeklik kitabı; erkek cinsel organları ve bunlarla bağlantılı hastalıklar, erkek doğum kontrol yöntemleri, andropoz ve menopoz arasındaki farklar gibi birçok önemli konuyu kapsıyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Susanna Tamaro’dan Büyük Bir Aşk Hikayesi

Read Next

14 Bağımsız Tiyatro Topluluğundan İzmir Bağımsız Tiyatro Günleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram