Koronavirüs Salgını Çizgi Roman Oldu

Adanalı Ressam Karikatürist Erbil Işın, dünya genelinde 200 binin üzerinde insanın ölümüne neden olan koronavirüsü çizdiği romanla anlattı.

Işın, tamamlamak üzere olduğu “Korona virüs” adlı çizgi romanının bastırılıp vatandaşlara ücretsiz dağıtılmasını istiyor.

Erbil Işın (60), koronavirüs nedeniyle evde kaldığı 1 ayda 32 sayfalık çizgi romanın 30 sayfasını hazırladı.

KENDİMİ DOKTOR GİBİ GÖRDÜM

1 hafta içerisinde çizgi romanı tamamlayacağını belirten Işın, evde kaldığı dönemde tarihe belge bırakmak amacıyla romanı çizmeye başladığını anlatarak, “Koronavirüs, Türkiye’de görüldükten sonra sokağa çıkma kısıtlamaları başladı. Bende o sırada evde sıkıldım ve bir çizgi roman yapayım, tarihe kalsın diye düşündüm. Her akşam doktorlar çıkıyor dünyadan haberler veriyordu ben de kendimi bir nevi doktor gibi görmeye başlayıp oradan esinlendim” dedi.

 

BEDAVA DAĞITILSIN

Çizgi romanın içerisindeki bütün içeriklerin gerçek olduğunu vurgulayan Erbil Işın, “32 sayfa olarak hazırlayacağım çünkü çok uzun olursa okuyucu sıkılabilir. Çin’den başlayıp nasıl türediğini anlattım. Türkiye’nin yurt dışına yardım gönderdiği ülkelere değindim. Çizgi romandan bir şey kazanmak için yapmadım. Doktorlara, sağlık çalışanlarına bir katkım olsun istedim. Eğer bir sponsor çıkarsa kitabı 7’den 70’e herkese bedava dağıtsınlar” ifadelerini kullandı.İHA

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İstanbul Modern’de “Atölye Modern Çevrimiçi” Başlıyor

Read Next

Akbank Sanat’tan Dünya Caz Günü’ne Özel 3 Canlı Konser

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *