Kraliçe Lear Filminin Özel Gösterimi Kadıköy’de

Kraliçe Lear filmi’nin özel gösterimi 2 Mart’ta yapılacak. Film, 20:00’de başlayacak.

Yönetmenliğini Pelin Esmer’in yaptığı “Kraliçe Lear” filminin özel gösterimi 2 Mart’ta Kadıköy’de yapılacak. Gerçekleşecek ücretsiz gösterime yönetmen Pelin Esmer, yapımcı Dilde Mahalli ve Arslanköylü tiyatrocu kadınlar da katılacak.

2005’te gösterime giren oyun filminden 14 yıl sonra yönetmen Pelin Esmer ile filmin Arslanköylü kadın kahramanları Kraliçe Lear’de tekrar bir araya geldi. Oyun’da rol alan tiyatrocu kadınlar Behiye, Cennet, Fatma, Ümmü ve Zeynep, Mersin Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’ndan bir ekiple birlikte Shakespeare’in Kral Lear oyununu kendilerince uyarlayarak Mersin’in dağ köylerini dolaştı.

TİMAŞ
TİMAŞ

Oyun filminde kadınların köylerinde tiyatro kurup, kendi hayat hikâyelerinden esinlenerek hazırladıkları tiyatro oyununu kendi köylerinde sahnelemişti. Kraliçe Lear’da bu kez, Oyun filminde rol alan beş kadının Mersin civarında nüfusu en fazla 800 olan ücra dağ köylerinde 30 gün boyunca yaptıkları turne konu ediliyor.

Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki gösterim, 2 Mart Pazartesi günü saat 20.00’de başlayacak. Gösterimin ardından yönetmen Pelin Esmer ve Arslanköylü tiyatrocu kadınlar seyircilerin sorularını yanıtlayacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

70. Berlin Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Read Next

13. Eğitimde Edebiyat Semineri Büyük Bir Katılımla Gerçekleşti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram