TUDEM
 
TUDEM

Kuğukulak’ın Fısıltısına Kulak Ver…

Faba Kahve

Doğan Egmont’tan yayınlanan Sıla Baki Alkan imzalı Kuğukulak romanı doğaya ve doğa sevgisine dair benzersiz bir hikâye anlatıyor.

Küçük bir maden kasabasında yaşayan Keriman’ın bu sıcacık öyküsünde dünyanın sadece insanlara ait olmadığını; bir tavşanın, bir karıncanın, bir keşiş yengecinin, bir çıyanın, bir gelinciğin, bir söğüt ağacının da insanlar kadar yaşamaya hakkı olduğunu hatırlayacak, doğaya ve hayvanlara başka gözle bakmaya başlayacaksınız. Çocukların dünyaya bakışını değiştirecek Kuğukulak ile tanışmaya ve onun sevgi dolu dünyasına adım atmaya var mısınız?

“İnsanlar huzur nedir bilmez. Sıcacık güneşin, denizin kokusunu taşıyan rüzgârın, yemyeşil bir vadide durup derin ve uzun bir nefes alabilmenin tadını çıkaramazlar. Hep bir işleri vardır. Planları vardır. Aceleleri vardır. Çayırların, derelerin, denizin, ormanın sesini dinlemezler. Ve yeterince dinlemezsen, sonunda gerçekten duymamaya başlarsın. İnsanlara olan da buydu. Kulaklarındaki kuğular bu yüzden köreldi. Bu yüzden artık duyamıyorlar.”

 
KitapEki
KitapEki

Kitap Adı: Kuğukulak
Yazar: SILA BAKİ ALKAN
Hedef Kitle: 10+ yaş

Kitap Eki Dergisi

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

“Anlaşılmaz Konuşmalar” Seyirciyle Buluştu

Read Next

Yapım Şirketinden The Walking Dead Açıklaması

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *