Haruki Murakami’den bir gizem hikâyesi: Kumandanı Öldürmek

Dünya edebiyatının tartışmasız en büyük yazarlarından olan Haruki Murakami’den gerçek bir şaheser… İlmek ilmek örülmüş bir gizem hikâyesi: Kumandanı Öldürmek

Kahramanımız peş peşe gerçeküstü olaylar yaşamaya başlar. Bütün gizem o Kumandanı Öldürmek isimli tabloda düğümlenmiştir.

Bu muhteşem romanı okurken yol arkadaşımız yine müzik olacak… Mozart’ın “Don Giovanni”sini, Strauss’un “Güllü Şövalye”sini başucu müziğimiz yapacağız.

TİMAŞ
TİMAŞ

Kumandan’ın gizemli labirentlerinde kaybolurken Fitzgerald’ın Muhteşem Gatsby’sine selam gönderecek, Orwell’ın 1984’ü yazarken inzivaya çekildiği o adayı merak edeceğiz…

Ve hepsinden önemlisi “büyülü bir dünya”da yaşadığımızı bir kez daha fark edeceğiz.

Haruki Murakami Kimdir?

Haruki Murakami, 1949’da Kyoto’da doğdu. Vaseda Üniversitesi’nde klasik drama eğitimi aldı. 21. yüzyıl edebiyatının en önemli isimlerinden olan Murakami’nin kitapları pek çok ödül aldı, tüm dünyada ellinin üzerinde dile çevrildi. Haruki Murakami’nin Yaban Koyununun İzinde, Zemberekkuşu’nun Güncesi, İmkânsızın Şarkısı, Sınırın Güneyinde-Güneşin Batısında, Sahilde Kafka, Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu, 1Q84, Renksiz Tsukuru Tazaki’nin Hac Yılları, Koşmasaydım Yazamazdım, Uyku, Kadınsız Erkekler, Sputnik Sevgilim, Tuhaf Kütüphane, Karanlıktan Sonra, Fırın Saldırısı ve Rüzgârın Şarkısını Dinle isimli kitapları da Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

  • Kumandanı Öldürmek
  • Yazar: Haruki Murakami
  • Çeviri: Ali Volkan Erdemir
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: Aralık 2018
  • Sayfa Sayısı: 848 Sayfa
  • Yayınevi: Doğan Kitap

 

Okuma önerisi!

Rüzgârın Şarkısını Dinle – Haruki Murakami

Mehmet Fırat Pürselim’in incelemesi; “Olivetti daktilonun tıkırtıları arasında”
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Rüzgârın Şarkısını Dinle’de roman örgüsü aramak yerine novella olarak okumak çok daha doğru biçimde değerlendirmemizi sağlayacaktır.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Yola Çıkmayana Her Yer Uzaktır

Read Next

“Siyah bir acıda” durdu kalbim!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram