Kütüphanelerden Millet Kıraathanesine Dönüşüm Başladı

Mart ayında açılan Seyid Nizam Şehir Kütüphanesi ve Merkezefendi Şehir Kütüphanesi’nin isimleri değiştirilerek isimleri Seyid Nizam Millet Kıraathanesi ve Merkezefendi Millet Kıraathanesi oldu.

AKP genel başkanı ve cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hatay mitinginde kıraathane projesini duyurmuştu: “İngiliz’in Hyde Park’ı varsa, bizim de Millet bahçemiz olacak. Ayrıca millet kıraathanesi de kuracağız, tamamen kitaplar, çay, kahveler olacak gençlerimiz ücretsiz bir şekilde bu hizmetten faydalanacak. Buralar adeta hayata ruh katacak.”

Erdoğan 8 Haziran’daki Kayseri mitinginde de yine projeden bahsederek gençlerin bu mekanlarda ders çalışacağını belirtmişti:

“Millet Kıraathanesi’ndeki kekler ve çaylardan ücret almak yok. Gençlerimiz kekini alacak, çayını, kahvesini alacak, interneti olacak. Oturacak dersini çalışacak.”

Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından Zeytinburnu’da Mart ayında açılan Seyid Nizam Şehir Kütüphanesi ve Merkezefendi Şehir Kütüphanesi’nin isimleri değiştirilerek isimleri Seyid Nizam Millet Kıraathanesi ve Merkezefendi Millet Kıraathanesi oldu.

Manisa’da da ‘Millet Kıraathanesi’ açıldı

Geçtiğimiz günlerde Manisa’da da Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin katılımıyla “Millet Kıraathanesi” açılışı gerçekleştirilmişti.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Tutunamayanlar’ı Kullanma Kılavuzu

Read Next

Kıraathane tartışmasına imzalı kitap katkısı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *