Lars von Trier İmzalı Dizi Krallık Geri Dönüyor

Filmleri kadar tartışmalı karakteriyle de tanınan Danimarkalı yönetmen Lars von Trier’in 1990’larda imza attığı dizi “Krallık”ın final sezonuyla geri döneceği açıklandı. Çekimlerine gelecek yıl başlanacak sezonun 2022’de yayımlanması bekleniyor.

Altyazı’nın Deadline’dan aktardığı habere göre, Lars von Trier‘in Kopenhag’daki bir hastanede geçen olaylara odaklanan kült dizisi “Krallık” (Riget, 1994-1997), yeni sezonuyla geri dönecek.

Trier’in yaratıcısı olduğu ve Morten Arnfred’le birlikte yönetmenliğini üstlendiği dizi ilk olarak 1994 yılında dört bölüm olarak yayımlanmış, bundan üç yıl sonra ise ikinci sezon yayımlanmıştı. Ancak oyuncu kadrosunda yer alan bazı isimlerin hayatını kaybetmesi nedeniyle dizinin üçüncü ve son sezonu o dönem çekilememişti. Trier’in daha az bilinen kült işlerinden birisi olma özelliği taşıyan dizi, bazı ülkelerde beş saatlik bir film olarak yayımlanmıştı.

Trier’in kurucuları arasında yer aldığı yapım şirketi Zentropa’dan yapılan açıklamaya göre dizi üçüncü bir final sezonuyla geri dönecek. Lars von Trier’in Niels Vørsel’le birlikte kaleme aldığı ve tüm bölümlerini yöneteceği yeni sezon beş bölümden oluşacak ve “The Kingdom Exodus” başlığını taşıyacak. Yeni sezonun olay örgüsünün nasıl şekilleneceği belirsizliğini korurken eski sezonlardaki karakterlerle yeni eklenenlerin bir arada olması bekleniyor.

Yeni sezonun yayımlanacağı Viaplay adlı İsveçli dijital platform, dizinin ilk iki sezonunun yenilenmiş kopyalarını da erişime açacak.

Son olarak “Jack’in Yaptığı Ev” (The House That Jack Built, 2018) ile seyirci karşısına çıkan ve son dönemde sıklıkla olduğu gibi tartışma yaratan Lars von Trier, geçmişte “Krallık”ın ilham kaynakları arasında “İkiz Tepeler”i (Twin Peaks, 1990-1991) de göstermişti. Aynı David Lynch klasiği gibi yıllar sonra geri dönecek diziyi Stephen King, 2004 yılında “Kingdom Hospital” başlığıyla ABD’ye uyarlamıştı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

2021’de Yayımlanacak ‘Matrix’ Belgeseli ‘Simülasyonda mı Yaşıyoruz?’ Sorusuna Cevap arıyor

Read Next

Sabah Erken Uyanmaktan Daha Zor Olan Bir Şey Keşfettim; Problem Çözmek!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram